Tradycyjnie już, 6 grudnia (czyli w Mikołajki) miało miejsce uroczyste ślubowanie klas pierwszych naszej szkoły. Tym razem było to aż 13 oddziałów, prawie 400 uczniów, więc uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej. W obecności nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości przedstawiciele wszystkich pierwszaków złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą „wytrwale i systematycznie pogłębiać swą wiedzę” oraz wyrazili nadzieję, że słowa patrona naszej szkoły, Mikołaja Reja z Nagłowic („Prawda jest najprzedniejszy wódz u wszech innych cnót”) będą zawsze przyświecać ich życiu i postępowaniu.

Pierwszoroczni uczniowie usłyszeli też życzenia od pani dyrektor, przedstawiciela Starosty Kraśnickiego oraz starszych kolegów z Samorządu Uczniowskiego. Życzono im sukcesów, ale i przypomniano, iż biorą na swoje barki dużą odpowiedzialność, a szkoła średnia jest poważnym krokiem w stronę dorosłości. Uroczystość zwieńczył występ uzdolnionych wokalnie uczennic naszej szkoły, a po jej oficjalnym zakończeniu każda klasa mogła zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Życzymy Wam wielu sukcesów i wspaniałego czasu w Reju!
/W.S./