W dniu 09.06.2022r. odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Proekologiczne Walory Rodzinnych Ogrodów Działkowych, organizowanego przez Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Kraśniku. W obecności Starosty Kraśnickiego Pana Andrzeja Rolli, Przewodniczącego Rady Powiatu Kraśnickiego Pana Jacka Dubiela zostały wręczone podziękowania, dyplomy i nagrody uczniom, nauczycielom i wyróżnionym działkowcom. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 3b Nikola Burak, Amelia Mucha, Weronika Pąk, Karolina Chwiej pod opieką pani Urszuli Gryniuk. Głównymi celami konkursu jest budzenie świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw proekologicznych wśród działkowców i młodzieży ze szkół średnich oraz podejmowanie aktywnych działań na rzecz ochrony środowiska. Uczennice przygotowały prezentację dotyczącą proekologicznych walorów i zalet Rodzinnych Ogrodów Działkowych oraz podejmowanych przez działkowców działań pro środowiskowych. Udział w konkursie pogłębił współpracę ze środowiskiem lokalnym- mieszkańcami Kraśnika i przedstawicielami Starostwa Powiatu Kraśnickiego.