UWAGA

ul.Gen.Sikorskiego 25,
23-204 Kraśnik

81 8256986
rey@rey.edu.pl

Odsłony: 207

W dniu 06.06.2022r. klasy 1b i 1c wraz z nauczycielami (p. Edyta Skrzypiec, p. Katarzyna Kremlaś , p. Piotr Biały, p. Robert Strzyż) wybrali się na wycieczkę w góry. Pierwszym przystankiem po wyjeździe z Kraśnika były Pieniny – pasmo górskie w łańcuchu Karpat, położone w południowej Polsce i północnej Słowacji. Tam według wcześniej przygotowanego planu zdobyliśmy dwa szczyty: Sokolicę (747 m. n. p. m.)  oraz Trzy Korony (982 m. n. p. m.). Po zdobyciu tych dwóch szczytów zmęczeni, ale dumni z siebie dotarliśmy do miejsca docelowego i zakwaterowaliśmy się.

Kolejnego dnia 07.06.2022r. wyruszyliśmy całą grupą w Tatry, dokładnie na największe jezioro w Polskich Tatrach - Morskie Oko.

Po dotarciu nad tatrzańskie jezioro część osób wraz z p. Robertem Strzyżem wyruszyło do Doliny Pięciu Stawów Polskich, zaś druga część osób razem z p. Katarzyną Kremlaś i p. Edytą Skrzypiec wybrało się nad Czarny Staw (1583 m. n. p. m.), grupa pod opieką p. Piotra Białego pozostała nad Morskim Okiem. W jednym jak i drugim miejscu było przepięknie, widoki były oszałamiające, na bezchmurnym niebie w pełnym słońcu ukazała się nam niesamowita panorama Tatr. Na koniec tego intensywnego dnia, po powrocie do miejsca zakwaterowania dzień zakończyliśmy wspólnym ogniskiem z muzyką na żywo.

Ostatniego dnia, czyli w środę 08.06.2022r. udaliśmy się na Krupówki, po czym pojechaliśmy na rejs po Jeziorze Czorsztyńskim. Był to bardzo miło spędzony czas w pięknych okolicznościach natury. W drodze powrotnej wstąpiliśmy na obiad do jednego z bardziej wyczekanych miejsc przez uczestników wycieczki- McDonalda. Bardzo nam się podobało, mamy nadzieję że to nie nasza ostatnia wycieczka-dziękujemy!!

Relację przygotowali N. Michota, M. Jocek

FOTOGALERIA