oben links oben rechts
left border
e-Dziennik ˇ Plan lekcji ˇ SZUKAJ ˇ Strona Główna ˇ RODO ˇ CKE ˇ MEN ˇ Egzamin zawodowy ˇ Matematyka ˇ Informatyka ˇ Ubezpieczenie ˇ Kontakt ˇ Rekrutacja 2019/2020Czerwiec 25 2019 12:27:33
Nawigacja
HISTORIA SZKOŁY

ORGANY SZKOŁY

INTERNAT

BIBLIOTEKA

DOKUMENTACJA

FILMY O SZKOLE

MEDIA O NAS

PORTAL FILMOWY

GALERIA ZDJĘĆ

Z ŻYCIA SZKOŁY

SPORT W REJU

KONKURSY

OLIMPIJCZYCY REJA

STYPENDYŚCI REJA

ZŁOTE PIÓRA REJA

MATURA

DLA KANDYDATÓW

ZAMÓWIENIA PUB.

JUBILEUSZE

INFO O STRONIE

Konkursy dla gimnazjalistów
Nowa strona 1

KONKURS MATEMATYCZNY

"KALEJDOSKOP W REJU"


KONKURS RECYTATORSKI

"MYŚLĄC OJCZYZNA"


KONKURS WIEDZY

O MONTE CASSINO


KONKURS BIOCHEMICZNY


KONKURS GEOGRAFICZNY

MAPA BEZ TAJEMNIC


KONKURS J.ANGIELSKIEGO

ENGLISH IS FUN


KONKURS KRAJOZNAWCZY

"MOJA POLSKA"


KONKURS WIEDZY

O KRAJACH

NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

REJ NA FACEBOOK'u

PROJEKTY UNIJNE


• Jesteśmy wyjątkowi - jesteśmy zdolni!


• Jesteśmy wyjątkowi - jesteśmy zdolni! Drugie pokolenie


• Pracownie komputerowe


• Wiedza gwarancją sukcesu


• Młodzieżowe Uniwersytety Matematyczne


• Innowacyjne metody kształcenia w obrębie przedsiębiorczości


• e-Fizyka Multimedialne środowisko nauczania fizyki


• Business English - Młodzi przedsiębiorcy na start


Praktyki zagraniczne szansą rozwoju kompetencji zawodowych młodzieży (Erasmus+)


• Podniesienie kompetencji uczniów i uczennic z zakresu filozofii i logiki nieformalnej II

2009/2010 Szczepanik MP i ME
SPORT

14 WRZEŚNIA 2009 - Tobi Szczepanik zdobywa tytuł Mistrza Polski oraz Europy!

Pod koniec sierpnia na torze w Miedzianej Górze pod Kielcami odbył się Easykart European Grand Final . Do Kielc przyjechało ponad 120 zawodników z całej Europy. Na lokalizację wybrano świeżo wyremontowany tor kartingowy w Miedzianej Górze. Obiekt ten przeszedł generalną modernizację. Przed miesiącem odbyła się tam runda krajowego Pucharu Easykart.

- Jestem bardzo zadowolony z mojego wyniku - powiedział Seweryn Szczepanik. - Od samego początku zawodów jechało mi się bardzo dobrze. Kart i silnik spisywały się rewelacyjnie, za co bardzo dziękuję Markowi Wyrzykowskiemu oraz całemu teamowi. Od początku nasz zespół dominował na torze i dyktował wysokie tempo. Wywalczyliśmy dwa pierwsze miejsca w czasówce i startowaliśmy z pierwszej linii. Ja miałem bardzo udany start, od razu odjechałem konkurentom. Patryk(brat Seweryna) niestety pomylił biegi i spadł za Mateusza Rzucidłę, ale na następnym okrążeniu już go wyprzedził. Uciekliśmy wszystkim notując czasy średnio o pół sekundy szybsze na każdym okrążeniu i wróciliśmy do Kraśnika z tytułami mistrza i wicemistrza Europy. Super! Nowy tor w Kielcach jest bardzo szybki i śliski. Trzeba umiejętnie po nim jeździć, praktycznie cały czas atakując po tarkach. Jeśli ktoś na moment się zawaha i przestraszy, odejmując gazu traci bardzo dużo czasu.


Natomiast w pierwszy weekend września na torze w Zielonej Górze odbyła się ostatnia runda Pucharu Rotax Max Challenge. Była to bardzo ważna eliminacja, ponieważ  miały się tutaj rozstrzygnąć losy tytułu Mistrza Polski.

„Tobi” wygrał kwalifikacje oraz wyścig przedfinałowy, co dawało mu pierwsze pole startowe w finale. Niestety już na pierwszym okrążeniu w karcie „Tobiego” spadł łańcuch i zawodnik z Kraśnika musiał wycofać się z wyścigu i pożegnać z tytułem Mistrza Polski. Jednak w trakcie trwania finału Stanisław Kostrzak, największy konkurent Seweryna, został zdyskwalifikowany za skrócenie toru jazdy w efekcie czego tytuł „powędrował” do zawodnika z Kraśnika.

- Miałem, bardzo dużo szczęścia! Już na pierwszym okrążeniu spadł mi łańcuch co definitywnie przekreśliło moje szanse na tytuł. Jednak dzięki błędowi mojego rywala podczas wyścigu to jednak ja zostałem Mistrzem Polski. Sytuacja niczym jak z dramatu, no ale taki jest już sport wyścigowy, nigdy nie można przewidzieć co się stanie.  Bardzo cieszę się z tego rezultatu, ponieważ daje mi on możliwość startu na Mistrzostwach Świata w Egipcie (Sharm El Sheikh) już pod koniec grudnia. Natomiast teraz skupiam się na startach w bolidach Formuły Renault 2000, w których kiedyś startował Robert Kubica. Pierwsze testy odbędą się już październiku i myślę, że uda mi się zebrać budżet na pełny cykl startów w przyszłym sezonie.

 

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Rej
ECC 


Brązowa Tarcza dla Reja
   

WSPÓŁPRACA Z UCZELNIAMI

 

 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
right border
unten links unten rechts


22128899 Unikalnych wizyt

Copyright * 2017 by TG Rey and php-fusion