oben links oben rechts
left border
e-Dziennik ˇ Plan lekcji ˇ SZUKAJ ˇ Strona Główna ˇ Informatyka ˇ MEN ˇ Matematyka ˇ CKE ˇ RODO ˇ Egzamin zawodowy ˇ Kontakt ˇ Ubezpieczenie ˇ Rekrutacja 2019/2020Sierpień 23 2019 04:15:30
Nawigacja
HISTORIA SZKOŁY

ORGANY SZKOŁY

INTERNAT

BIBLIOTEKA

DOKUMENTACJA

FILMY O SZKOLE

MEDIA O NAS

PORTAL FILMOWY

GALERIA ZDJĘĆ

Z ŻYCIA SZKOŁY

SPORT W REJU

KONKURSY

OLIMPIJCZYCY REJA

STYPENDYŚCI REJA

ZŁOTE PIÓRA REJA

MATURA

DLA KANDYDATÓW

ZAMÓWIENIA PUB.

JUBILEUSZE

INFO O STRONIE

Konkursy dla gimnazjalistów
Nowa strona 1

KONKURS MATEMATYCZNY

"KALEJDOSKOP W REJU"


KONKURS RECYTATORSKI

"MYŚLĄC OJCZYZNA"


KONKURS WIEDZY

O MONTE CASSINO


KONKURS BIOCHEMICZNY


KONKURS GEOGRAFICZNY

MAPA BEZ TAJEMNIC


KONKURS J.ANGIELSKIEGO

ENGLISH IS FUN


KONKURS KRAJOZNAWCZY

"MOJA POLSKA"


KONKURS WIEDZY

O KRAJACH

NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

REJ NA FACEBOOK'u

PROJEKTY UNIJNE


• Jesteśmy wyjątkowi - jesteśmy zdolni!


• Jesteśmy wyjątkowi - jesteśmy zdolni! Drugie pokolenie


• Pracownie komputerowe


• Wiedza gwarancją sukcesu


• Młodzieżowe Uniwersytety Matematyczne


• Innowacyjne metody kształcenia w obrębie przedsiębiorczości


• e-Fizyka Multimedialne środowisko nauczania fizyki


• Business English - Młodzi przedsiębiorcy na start


Praktyki zagraniczne szansą rozwoju kompetencji zawodowych młodzieży (Erasmus+)


• Podniesienie kompetencji uczniów i uczennic z zakresu filozofii i logiki nieformalnej II

2017/2018 Dni Otwarte w Reju
Z Życia Szkoły

W dniu 25 kwietnia 2018r. w  „Reju” odbyły się „Drzwi otwarte”. Szkołę odwiedziło ok. 350 gimnazjalistów z terenu powiatu kraśnickiego i opolskiego. W progu szkoły gimnazjalistów witał  „Mikołaj Rej” wraz ze szlachciankami.

W czasie „Drzwi otwartych” dyrektor szkoły p. Krzysztof Staruch zapoznał gimnazjalistów ze sposobem  funkcjonowaniem szkoły ponadgimnazjalnej, zdawalnością  matury, sukcesami uczniów „Reja” w olimpiadach i konkursach przedmiotowych oraz  ofertą edukacyjna na rok szkolny 2018/2019.  Każdy  gimnazjalista otrzymał  ulotkę promocyjną zawierającą  informacje dlaczego warto uczyć się w Reju oraz wykaz  profili. Ponadto w „Reju” na gimnazjalistów czekały liczne atrakcje:

·         Projekcja filmu o szkole, zrealizowanego przez Rey TV „Łączy nas Rej” .

·         Występ wokalny „W moim ogródeczku” w  wykonaniu zespołu Rejniczanki.

·         Występ wokalny Karoliny Nartowskiej i Martyny Szałęgi, które wykonały utwory: „Cyrk nocą”, „Je veux”, „Porque te vas”.Uczennice przygotował p. Mariusz Jach.

·         Występ taneczny par z zespołu „Fantam”.

·         Pokazy z biologii – przygotowali uczniowie z klasy 2b pod kierunkiem p. Elżbiety Fili, p. Moniki Pawłasek i p. Urszuli Gryniuk .

·         Pokazy z chemii -  przegotowali uczniowie z klasy II c  pod kierunkiem pani Ilony Pawłowicz-Sosnówki.

·         Pokazy z fizyki przygotowali uczniowie klasy 2a pod kierunkiem p. Ewy Dec.

·         Zajęcia z informatyki  przygotowali uczniowie klasy 2e pod opieką p. Andrzeja Łukasika.

·         Quizy z języka angielskiego - przygotowane p. Renatę Łapaj, p. Annę Wawerek i p. Małgorzatę Spyrę.

·        Humor niemiecki - zaprezentowany przez 4 uczennice z kl. 2d pod patronatem p. Anny Wójtowicz, nauczycielki języka niemieckiego. Natalia Gramek, Wiktoria Kowalska, Aleksandra Maj, Adriana Mochol opowiedziały gimnazjalistom ok. 15 dowcipów uczniowskich w języku niemieckim. Zachęcały zebranych do tłumaczenia ich treści, motywując jednocześnie do nauki języka niemieckiego oraz zapraszały do wkroczenia w mury naszej szkoły od września 2018.

·         Quiz historyczny – przygotowany przez p. Iwonę Oszust i p. Katarzynę Kremlaś.

 

Dni otwarte prowadzili: Bartłomiej Capała i Wiktoria Stec z klasy 1b.

Gimnazjalistami i ich nauczycielami w „Reju” opiekowali się uczniowie klasy 2a wraz z  nauczycielami: p. Mariuszem Jachem, p .Agnieszką Cedro, p. Edytą Skrzypiec, p. Elżbietą Filą.

Materiały promocyjne zostały opracowane i przygotowane przez: p. Tomasza Grębskiego, p. Andrzeja Łukasika i p. Andrzeja  Bownika.

Scenariusz filmu o szkole napisały: p. Anna Kozłowska i p. Wioletta Kołodziejska. Zdjęcia i montaż wykonał p. Andrzej Bownik.

Sponsorem materiałów promocyjnych było Starostwo Powiatowe.

Dni otwarte koordynowała p. Grażyna Jach

 


 

Pokazy z fizyki:

 

Pokazy z fizyki przygotowali uczniowie  z klasy 2a pod kierunkiem p. Ewy Dec. . Licealiści zaprezentowali wiele atrakcyjnych eksperymentów z fal  mechanicznych Doświadczenia miały na celu pokazanie zagadnień fizycznych w szerszej perspektywie i dotyczyły: fala stojąca na sznurze, dźwięczna rura, fala w próżni-telefon komórkowy w pompie próżniowej, rozmowa  kamertonów-rezonans  akustyczny, zanikające  fale –interferencja fal, zjawisko Dopplera w ruchu obrotowym komórki. W tym roku gimnazjaliści brali udział w konkursie  ze słodkimi nagrodami,  budowania obwodów elektrycznych z wykorzystaniem zestawu „Małego Elektrotechnika”. Dużym zainteresowaniem jak co roku cieszyło się doświadczenie z maszyna elektrostatyczną. Sponsorem sprzętu i na pokazy fizyczne było Starostwo Powiatowe w Kraśniku. (ED)
 


Pokazy z chemii:
 

25 kwietnia 2018 r., w ramach "Dni otwartych szkoły", uczniowie klas 2c i 1c pod kierunkiem Pani Ilony Pawłowicz Sosnówki przygotowali dla gimnazjalistów z Powiatu Kraśnickiego, atrakcyjne eksperymenty chemiczne. Jak co roku młodzież gimnazjalna bardzo chętnie asystowała starszym kolegom podczas doświadczeń. Największym zainteresowaniem cieszyły się te eksperymenty, w których można było zaobserwować ciekawe efekty: akustyczne (Burza w Probówce), świetlne (Deszcz Ognia, Flesz, Wulkany), barwne  (Atramentowa Ciecz, Sztuczna Krew, Różowy Obłok, Zegar Jodowy, Niebezpieczna coca-cola, Pasta dla Słonia, Lustro Srebrne), oraz cieplne i świetlne (Duch z Cylindra, Lampka Żelkowa). Najaktywniejsi gimnazjaliści zostali uhonorowani symbolicznymi nagrodami. Licealiści natomiast zachęcali młodszych kolegów do przeprowadzanie takich eksperymentów, do których nie wymagane są specjalistyczne odczynniki chemiczne i sprzęt laboratoryjny, kilka z nich zaprezentowali na pokazach. Widać było, że młodzież gimnazjalna bardzo interesuje się praktyczną chemią. Odzież ochronną, odczynniki oraz drobny sprzęt laboratoryjny sponsorowało na pokazy Starostwo Powiatowe w Kraśniku. (IS)
 

Pokazy bilogiczne:

Uczniowie klas 3b, 2c i 1f pod kierunkiem p. Elżbiety Fili przygotowali w ramach „Dnia Otwartego Szkoły” pokazy biologiczne. Gimnazjaliści mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności manualne podczas zakładania szwów chirurgicznych na skrzydełkach kurczaka
i świńskich nóżkach. Mogli także zobaczyć jak zachowują się płuca podczas wdechu
i wydechu. Licealiści szczegółowo zapoznali swoich młodszych kolegów z budową
i funkcjonowaniem krtani, serca, nerek i mózgu. Uczniowie gimnazjów dowiedzieli się między innymi, dlaczego nie powinniśmy rozmawiać podczas jedzenia, co sprawia, że płuca unoszą się na wodzie, w jakich rejonach naszej kory mózgowej są zlokalizowane ważne dla naszego funkcjonowania ośrodki i co eksperci kryminalistyczni mogą „wyczytać” z kości gnykowej.

W części botanicznej pokazów uczennice z kl. 1f zaprezentowały przygotowane wcześniej „ogrody w szkle” – samowystarczalne małe biosfery zamknięte w szklanych naczyniach. Szczegółowo omawiały także, jak samodzielnie taki ogród stworzyć. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także zielniki wykonane przez uczniów z kl. 3b.

Na zakończenie uczestnicy pokazów otrzymali drobne upominki – mydełka oraz musujące kule do kąpieli wykonane z naturalnych składników przez p. Edytę Skrzypiec – n. chemii i p. Elżbietę Filę – n. biologii.FOTO: Andrzej Łukasik, Jakub Brzuszek
 


 

 

Rej
ECC 


Brązowa Tarcza dla Reja
   

WSPÓŁPRACA Z UCZELNIAMI

 

 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
right border
unten links unten rechts


22195494 Unikalnych wizyt

Copyright * 2017 by TG Rey and php-fusion