oben links oben rechts
left border
e-Dziennik ˇ Plan lekcji ˇ SZUKAJ ˇ Strona Główna ˇ CKE ˇ MEN ˇ Egzamin zawodowy ˇ Matematyka ˇ Informatyka ˇ Ubezpieczenie ˇ KontaktListopad 16 2018 15:01:27
Nawigacja
HISTORIA SZKOŁY

ORGANY SZKOŁY

INTERNAT

BIBLIOTEKA

DOKUMENTACJA

FILMY O SZKOLE

MEDIA O NAS

PORTAL FILMOWY

GALERIA ZDJĘĆ

Z ŻYCIA SZKOŁY

SPORT W REJU

KONKURSY

OLIMPIJCZYCY REJA

STYPENDYŚCI REJA

ZŁOTE PIÓRA REJA

MATURA

DLA KANDYDATÓW

ZAMÓWIENIA PUB.

JUBILEUSZE

INFO O STRONIE

Konkursy dla gimnazjalistów
Nowa strona 1

KONKURS MATEMATYCZNY

"KALEJDOSKOP W REJU"


KONKURS RECYTATORSKI

"MYŚLĄC OJCZYZNA"


KONKURS WIEDZY

O MONTE CASSINO


KONKURS BIOCHEMICZNY


KONKURS GEOGRAFICZNY

MAPA BEZ TAJEMNIC


KONKURS J.ANGIELSKIEGO

ENGLISH IS FUN


KONKURS KRAJOZNAWCZY

"MOJA POLSKA"

REJ NA FACEBOOK'u

PROJEKTY UNIJNE


• Jesteśmy wyjątkowi - jesteśmy zdolni!


• Jesteśmy wyjątkowi - jesteśmy zdolni! Drugie pokolenie


• Pracownie komputerowe


• Wiedza gwarancją sukcesu


• Młodzieżowe Uniwersytety Matematyczne


• Innowacyjne metody kształcenia w obrębie przedsiębiorczości


• e-Fizyka Multimedialne środowisko nauczania fizyki


• Business English - Młodzi przedsiębiorcy na start


Praktyki zagraniczne szansą rozwoju kompetencji zawodowych młodzieży (Erasmus+)


• Podniesienie kompetencji uczniów i uczennic z zakresu filozofii i logiki nieformalnej II

2018/2019 Społeczność „Reja” pożegnała swojego Profesora

 Społeczność „Reja” pożegnała swojego Profesora

Śp. Jarosław Janowski

10.03.1963 – 17.10.2018

  

Śp. Jarosław Janowski:
- były uczeń „Reja” w Kraśniku i LO im. J. Słowackiego w Warszawie;
- absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie;
- członek klubów: „Tęcza” Kraśnik, CWKS Legia Warszawa oraz AZS AWF;
- wielokrotny reprezentant Polski i zdobywca medali w podnoszeniu ciężarów:
        - Mistrzostwa Świata – 8 miejsce,  
        - Mistrzostwa Europy U 20 - 1981 - 6 miejsce;
        - Mistrzostwa Krajów Demokracji Ludowej U 18 (Turniej Przyjaźni) - 1981 Brąz;
        - Mecz Międzypaństwowy U 18 (1980) i U 20 (1981);
        - Mistrzostwa Polski: U 18 - 1978 Srebro, 1980 Złoto, 1981 Złoto, U 20 - 1980 Srebro, 1981 Złoto, 1983 Złoto, U 23 - 1982 Brąz;
- popularyzator idei Olimpiady Turystyczno – Krajoznawczej LZS, w której Jego podopieczni zdobywali czołowe miejsca na szczeblu centralnym;
- od 1. 09. 2003 r. nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 2 w Kraśniku;
- wspaniały Kolega, oddany Przyjaciel, niezwykły Człowiek.
Niech odpoczywa w pokoju.

Jarosław Janowski - kraśnicki mistrz sztangi

Kondolencje Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów


2018/2019 Gala konkursu Lubelskie Business Class
SUKCESY UCZNIÓW

Dnia 10 października 2018 r. odbyła się w naszej szkole gala konkursu Lubelskie Business Class, podczas której zaprezentowane zostały najlepsze pomysły na biznes przygotowane przez młodzież ze szkół z terenu powiatu kraśnickiego. Konkurs organizowany był przez Biłgorajską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. i Powiat Kraśnicki we współpracy z European Business Advisory Michała Misztala. Galę prowadził...2018/2019 Stypendia Starosty Kraśnickiego
WYDARZENIA AKADEMIE

W piątkowy wieczór 5 października 2018 r. w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku miało miejsce uroczyste wręczenie stypendiów Starosty Kraśnickiego za osiągnięcia uczniów szkół powiatowych w roku szkolnym 2017/2018. Starosta Kraśnicki Andrzej Maj wręczył łącznie 225 stypendiów, z czego największą ilość przyznano uczniom naszej szkoły – mamy aż 97 stypendystów, a wśród nich jest Filip Duda, który otrzymał stypendium o najwyższej wartości za spełnienie największej ilości kryteriów. Wszystkim stypendystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Pełna lista stypendystów i fotorelacje:

1. Starostwo Powiatowe w Kraśniku

2. Portal Kraśnik Nasze Miasto:

Część 1

Część 2


2018/2019 38. Polsko-Niemiecka Wymiana Młodzieży
WYMIANA

W dniach 20 – 27 września 2018 r. odbyła się 38. Polsko-Niemiecka Wymiana Młodzieży „Rej-Gauss”, której uczestnikami byli uczniowie z II Liceum im. Mikołaja Reja w Kraśniku oraz naszej niemieckiej szkoły partnerskiej Carl-Friedrich-Gauss-Gymnasium ze Schwedt w Brandenburgii. Z grupą młodzieży niemieckiej do Polski przyjechała pani Ines Holzenburg, nauczycielka chemii oraz pan Volkmar Radke, nauczyciel etyki i zarazem wieloletni organizator tej wymiany w niemieckiej szkole.

Więcej informacji i fotorelacja TUTAJ.

 


2018/2019 Wyjazd do Strasburga - nagroda za wygrany konkurs Euroscola
SUKCESY UCZNIÓW
Miło nam poinformować, że po raz kolejny nasi uczniowie zdobyli nagrodę w konkursie europejskim. Pierwsza nagrodą był wyjazd  do Brukseli na symulacje obrad Europejskiego Komitetu Ekonomiczno- Społecznego w ramach programu "Twoja Europa - Twoje zdanie", który miał miejsce w kwietniu bieżącego roku. Inicjatorem i opiekunem wyjazdu był nauczyciel j. angielskiego p. Renata Łapaj. Tym razem uczniowie spróbowali swoich sił w konkursie Euroscola. Pierwszym etapem było rozwiązanie testu on-line na temat Unii Europejskiej oraz Europy.  W drugim etapie uczniowie przygotowali filmy, mem oraz esej o tematyce zawartej w  regulaminie  konkursu.  Praca Katarzyny Staruch (uczennicy klasy 2a) została oceniona najwyżej i zapewniła zakwalifikowanie się  do grupy finalistów (12 szkół z Polski). Organizatorem konkursu jest Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego, a nagrodą dofinansowanie wyjazdu do siedziby Parlamentu Europejskiego  w Strasburgu. Wyjazd już 4 kwietnia 2019r. Inicjatorem konkursu  i opiekunem wyjazdu jest p. Renata Łapaj.

W wyjeździe może uczestniczyć grupa 24 uczniów. Uczniowie zainteresowani  udziałem w tym wyjeździe (uczniowie  klas 1 i 2 LO) proszeni są  o kontakt z nauczycielem j. angielskiego p. Renatą Łapaj. Warunkiem uczestnictwa jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego, komunikatywność oraz gotowość do przygotowanie się do udziału w symulacjach obrad w Strasburgu.


2018/2019 Wizyta w Izbie Pamięci i Tradycji Regionalnej w Zakrzówku
Z Życia Szkoły
Dnia 3.10.2018r. uczniowie klasy 2f pod opieką p. I. Oszust udali się na interesującą lekcję historii do Izby Pamięci w Zakrzówku. Bogata historia regionu znalazła odzwierciedlenie w licznie zgromadzonych eksponatach. Uczniowie mogli zapoznać się z przedmiotami. . .


2018/2019 Publikacja artykułu o tematyce Taekwon-do
SPORT
We wrześniu br., w kwartalniku naukowym ,, ews- edukacja-wychowanie-sport” ukazała się publikacja artykułu naszego nauczyciela wychowania fizycznego p. Marcina Olszówki pt. ,, Doskonalenie techniki nożnej Yop Dollyo Chagi w Taekwon-do ITF . . .


2018/2019 The London Underground – the world’s first railway
ECC Everyday life

The London Underground, known simply by its nickname the Tube, is a public rapid transport system serving especially London. This year it celebrates its 155th birthday. In 1863, Queen Victoria opened the first underground line to the general public. It was constructed by two famous engineers: Sir Marc Brunel and his son Isambard. The system’s first tunnels were built just below the surface, using the cut-and-cover method. Gas-lit wooden carriages were hauled by steam locomotives...


2018/2019 Mistrzostwa Rejonu Licealiada w sztafetowych biegach przełajowych chłopców
SPORT
03.10.2018r. w Biszczy nad zalewem koło Biłgoraja odbyły się Mistrzostwa Rejonu Licealiada w sztafetowych biegach przełajowych chłopców. Pierwsze historyczne drugie miejsce odniósł ZS nr2 w Kraśniku, awansując do Mistrzostw Województwa.
2018/2019 Salon Maturzystów Perspektywy 2018
NA UCZELNI

W dniu 27 września 2018 r. dwie klasy maturalne klasa 3a i 3c uczestniczyły w spotkaniach i prezentacjach, skierowanych do tegorocznych maturzystów na KUL w Lublinie, pod hasłem imprezy : "Salon Maturzystów Perspektywy 2018". Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z ofertami edukacyjnymi i sposobami rekrutacji wielu polskich Uczelni (ponad 100 stoisk informacyjnych). Po uprzedniej rejestracji przez wychowawczynie obu klas, maturzyści mogli wziąć udział w spotkaniach z ekspertami OKE w Krakowie dotyczącymi egzaminu maturalnego z fizyki (klasa 3a), z chemii i biologii (klasa 3c).  Dodatkowo klasa 3c zapoznała się ze szczegółową ofertą edukacyjną Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, przedstawioną przez pracownika naukowego Uczelni od spraw rekrutacji. Rejestrację maturzystów na spotkania oraz wyjazd młodzieży do Lublina zorganizowały wychowawczynie klas: pani Ewa Dec i pani Ilona Pawłowicz-Sosnówka. Dodatkowo opiekę  nad uczniami sprawowały: pani Beata Hernik -Gnaś i pani Maria Sosnówka.

2018/2019 Mistrzostwa Powiatu Licealiada w sztafetowych biegach przełajowych chłopców
SPORT
01.10.2018r. w Kraśniku ( w lesie obok SP nr5) odbyły się Mistrzostwa Powiatu Licealiada w sztafetowych biegach przełajowych chłopców. Pierwsze historyczne zwycięstwo odniósł ZS nr2 w Kraśniku, awansując do Mistrzostw Rejonu.
Strona 3 z 146 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Rej
ECC


 


WYKAZ

PODRĘCZNIKÓW

NA ROK SZKOLNY

2018/2019


 Brązowa Tarcza dla Reja

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"

potwierdza, że
II Liceum Ogólnokształcące

im. Mikołaja Reja w Kraśniku

jest wśród 400 najlepszych liceów

w Polsce sklasyfikowanych

w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych

PERSPEKTYWY 2018

i przysługuje mu tytuł:

"Brązowej Szkoły 2018"


Film "Łączy nas Rej"

 

 SKI-REY 2017  

WSPÓŁPRACA Z UCZELNIAMI

 

 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
right border
unten links unten rechts


21581847 Unikalnych wizyt

Copyright * 2017 by TG Rey and php-fusion