2017/2018 Na strunach dźwięku i słowa
Dodane przez admin dnia Grudzień 05 2017 19:38:07
Dnia 30 listopada 2017 roku w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku odbyło się widowisko pt.:”Na strunach dźwięku i słowa”, w którym wzięli udział zaproszeni goście, dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie. W koncercie wystąpili uczniowie i nauczyciele pod opieką artystyczną p. Mariusza Jacha.
W programie znalazły się znane standardy jazzowe i popowe, opracowane w nowych aranżacjach, obejmujące dyskografię trzech dekad (lata 70, 80, 90), polskiej i zachodniej muzyki rozrywkowej...


Rozszerzona zawartość newsa
Dnia 30 listopada 2017 roku w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku odbyło się widowisko pt.:”Na strunach dźwięku i słowa”, w którym wzięli udział zaproszeni goście, dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie. W koncercie wystąpili uczniowie i nauczyciele pod opieką artystyczną p. Mariusza Jacha.
W programie znalazły się znane standardy jazzowe i popowe, opracowane w nowych aranżacjach, obejmujące dyskografię trzech dekad (lata 70, 80, 90), polskiej i zachodniej muzyki rozrywkowej. Te przeboje tworzyły najlepsze spółki autorskie – kompozytorów i autorów tekstów - m. in. Krzesimir Dębski - Jacek Cygan, Zbigniew Jaremko - Wojciech Młynarski, Seweryn Krajewski - Agnieszka Osiecka. W montażu słowno - muzycznym wykorzystano teksty poetyckie Wisławy Szymborskiej, Cypriana Kamila Norwida, Bolesława Leśmiana oraz teksty autorskie uczennicy - Wiktorii Potępy.
W koncercie wystąpili:
1.    Pani Elżbieta Lasek, przedstawiła życzenia belgijskiego barda, poety, kompozytora i aktora - Jacques’a Brela w języku francuskim.
2.    Pan Mariusz Jach - scenariusz, konferansjerka oraz życzenia Brela w języku polskim (przekład - Pani Elżbieta Lasek).
3.    Pani Wioleta Kołodziejska - recytacja utworu C. K. Norwida - pt.:” W Weronie”.
4.    Pani Elżbieta Koper - w wierszu” Dziewczyna” - B. Leśmiana.
5.    Pani Agnieszka Kania-„Miłość szczęśliwa” - Wisławy Szymborskiej.
6.    Pani Agnieszka Przywara – wiersz autorski W. Potępy - „Loteria”.
7.    Pani Monika Ciastek – wykonała przebój z repertuaru Zdzisławy Sośnickiej pt.: ”Julia i ja”
8.    Wiktoria Potępa- recytacja własnego wiersza pt.:” Zostań”.
9.    Milena Wajs - zaprezentowała wiersz autorski – W. Potępy pt.: ”Do przyjaciela”.
10.    Wokalistka - Karolina Nartowska następujące utwory:” Je veux”, Porque te vas”- w jęz. francuskim i hiszpańskim, ”Cyrk nocą” oraz w duecie z Julią Bartoś-„Nie pytaj mnie”.
11.    Julia Bartoś zaprezentowała standardy jazzowe:”Brzydcy”,” Czas nas uczy pogody”,”Poranne łzy”oraz piosenkę autorską pt.: ”Gra”- wykonaną z zespołem” Profanum” w składzie:Krzysztof Bogdański, Piotr tompolski, Maciej Wójtowicz, Filip Ksiądz i Kacper Jabłoński.
12.    Akompaniament - Tomasz Terelak (fortepian).
13.    Obsługa techniczna i foto: Paweł Wojciechowski, Bartłomiej Kozik.
14.    Operatorzy kamer: Dawid Kapica, Wojciech Tatara i Przemysław Gawrysiak.
Szczególne podziękowania kieruję do Pana Wojciech Gołosia - dyrektora CKIP W Kraśniku, Jacka Muszyńskiego oraz Krzysztofa Żejmy za bezinteresowną pomoc i wsparcie w przeprowadzeniu tego przedstawienia.

Tekst: Mariusz Jach.
FOTO