2017/2018 Sukces w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia
Dodane przez admin dnia Styczeń 05 2018 15:01:22
15 grudnia 2017 r. w Oddziale Rejonowym  PCK w Kraśniku przeprowadzono etap rejonowy XXVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Zuzanna Gorczyca z klasy Ib i zakwalifikowała się do etapu okręgowego...


Rozszerzona zawartość newsa
15 grudnia 2017 r. w Oddziale Rejonowym  PCK w Kraśniku przeprowadzono etap rejonowy XXVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Zuzanna Gorczyca z klasy Ib i zakwalifikowała się do etapu okręgowego.
Wcześniej Zuzanna wygrała etap szkolny Olimpiady, który polegał na rozwiązaniu testu wiedzy. Test przeprowadzono w listopadzie w ZS nr 2 w Kraśniku. W etapie szkolnym uczestniczyło 50 uczniów.
Warunkiem przestąpienia do etapu rejonowego było również przeprowadzenie projektu społecznego promującego aktywny styl życia (aktywność fizyczną), który polegał na organizacji wydarzenia sportowego w swojej szkole. Zuzanna Gorczyca zorganizowała "Świąteczny Mecz Promujący Zdrowy i Aktywny Styl Życia" a w swoje wydarzenie sportowe zaangażowała 25 osób.

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, w tym HIV/AIDS, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy i wiedzy o PCK.

Serdecznie gratulujemy Zuzannie, jej opiekunowi Pani Monice Pawłasek oraz Pani Iwonie Włodarczyk – Kierownikowi Biura Oddziału Rejonowego PCK w Kraśniku.

Etap Okręgowy Olimpiady odbędzie się 15 marca 2018 r. w Lublinie.

FOTO