2017/2018 Lekcja pokazowa pierwszej pomocy w Szkole Podstawowej Nr 5 w Kraśniku
Dodane przez admin dnia Luty 11 2018 17:17:07
Aktywna działalność Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża co roku zyskuje coraz większy rozgłos w powiecie. Po wizytach w: Zespole Placówek Oświatowych w Terpentynie, Szkole Podstawowej w Marianówce i Szkole Podstawowej Nr 6 w Kraśniku otrzymaliśmy kolejne zaproszenie od Szkoły Podstawowej Nr 5 w Kraśniku...Rozszerzona zawartość newsa
Aktywna działalność Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża co roku zyskuje coraz większy rozgłos w powiecie. Po wizytach w: Zespole Placówek Oświatowych w Terpentynie, Szkole Podstawowej w Marianówce i Szkole Podstawowej Nr 6 w Kraśniku otrzymaliśmy kolejne zaproszenie od Szkoły Podstawowej Nr 5 w Kraśniku.

W odpowiedzi na zaproszenie, dnia 25.01.2018r siedmiu reprezentantów Szkolnego Koła PCK złożyło wizytę w wyżej wspomnianej szkole. Podstawowym kryterium doboru do delegacji było posiadanie certyfikatu Europejskiej Rady Resuscytacji. Audytorium lekcji pokazowej stanowili uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej Nr 5 w Kraśniku.

W części teoretycznej pokazu członkowie Szkolnego Koła PCK zaznajomili swoich młodszych kolegów z zagadnieniami dotyczącymi udzielania pierwszej pomocy. Zwrócili szczególną uwagę na zasady postępowania, którymi należy kierować się w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia poszkodowanego. Młodzież wykazała olbrzymie zainteresowanie omawianym tematem i chętnie uczestniczyła w inscenizacjach przykładowych zdarzeń mogących mieć miejsce w prawdziwym życiu. Jednym z ważnych punktów pokazu było szkolenie z użyciem  defibrylatora.

Dziękujemy SK PCK za zaangażowanie z jakim włączają się w edukowanie i budowanie świadomości w tak ważnej sprawie, jaką jest pierwsza pomoc. Dziękujemy im tym szczególniej, gdyż każdy z nas może znaleźć się kiedyś w sytuacji zagrożenia życia.

SK PCK reprezentowali:

1.    Anna Chrabąszcz           kl.3b
2.    Bartosz Osojca            kl.3b
3.    Michał Lenart             kl.3b
4.    Karolina Pomorska         kl.2a
5.    Filip Pielaszkiewicz      kl.2b
6.    Wiktoria Potępa           kl.3a
7.    Weronika Henzler          kl.2a

Organizator i opiekun SK PCK
Jolanta Łapa

FOTO