2017/2018 WOŚP w Reju
Dodane przez admin dnia Luty 12 2018 21:31:16
Jak co roku Zespół Szkół nr 2 im. Mikołaja Reja wspomógł ogólnopolską akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W naszej szkole w dniach 10-12 stycznia przygotowano specjalne wydarzenia połączone ze zbiórką pieniędzy. Głównym organizatorem był Samorząd Uczniowski , który dołożył wiele starań i pomysłów, aby pomóc potrzebującym...


Rozszerzona zawartość newsa
Jak co roku Zespół Szkół nr 2 im. Mikołaja Reja wspomógł ogólnopolską akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W naszej szkole w dniach 10-12 stycznia przygotowano specjalne wydarzenia połączone ze zbiórką pieniędzy. Głównym organizatorem był Samorząd Uczniowski , który dołożył wiele starań i pomysłów, aby pomóc potrzebującym.
Tradycyjnie członkowie SU przeszli po klasach z puszką, aby zebrać datki. Puszka była również wystawiona podczas kiermaszu ciast 12 stycznia oraz loterii. Szczęśliwi wybrani otrzymywali glejty zwalniające z odpowiedzi. Ciasta zostały przygotowane przez poszczególne klasy. Nie mogło się też obyć bez charakterystycznych serduszek, którymi zapełniła się cała szkoła.
Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się trzydniowe kursy tańca prowadzone przez naszych uczniów (Oliwia Adamczyk Ib, Wiktoria Bańka Ib, Dominika Kapica Ib, Bartosz Pietraś IIa, Marcelina Kapica IIIb, Anna Popowicz IIIB, Marcin Tudrujek IIId)  na hali sportowej. Każdego dnia zainteresowani mogli zmierzyć się z innym rodzajem tańca (np. towarzyskim) w zależności od własnych oczekiwań. Była to nie tylko aktywność sportowa, ale i okazja do walki z własnymi ograniczeniami lub po prostu do dobrej zabawy w grupie znajomych. Wszystkich wspierał tłum uczniów obserwujących z ciekawością warsztaty z trybun.
Efektem wspólnych działań Samorządu oraz innych uczniów udało się uzyskać 837,73 zł na działania WOŚP.

Samorząd Uczniowski

Uczniowie zaangażowani w organizacje wydarzenia:
1. Szczepan Daniel, kl 1b
2. Bartek Capała, 1b
3. Oliwia Adamczyk, 1b
4. Mikołaj Kroc, 1b
5. Zuzanna Wieleba, 1g
6. Kosma Knap, 1a
7. Karol Ciupak, 1a
8. Małgorzata Leśniak, 2b
9. Agata Pietroń, 2b
10. Patryk Harlej, 4 AT

Tekst: Daniel Szczepan


FILM - Rey TV