2017/2018 DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI UMCS
Dodane przez admin dnia Marzec 11 2018 09:09:15

9 marca 2018 r. uczniowie kl. 3g pod opieką wych. kl. p. Anny Wójtowicz i p. Stanisławy Wnuk wzięli udział w DNIU  OTWARTYCH DRZWI na największej lubelskiej uczelni  UMCS.

W Akademickim Centrum Kultury "Chatka Żaka" mogli porozmawiać z doradcami zawodowymi, studentami i pracownikami naukowymi poszczególnych wydziałów, przedstawicielami kół naukowych i organizacji studenckich oraz egzaminatorami z OKE...Rozszerzona zawartość newsa
9 marca 2018 r. uczniowie kl. 3g pod opieką wych. kl. p. Anny Wójtowicz i p. Stanisławy Wnuk wzięli udział w DNIU  OTWARTYCH DRZWI na największej lubelskiej uczelni  UMCS.

W Akademickim Centrum Kultury "Chatka Żaka" mogli porozmawiać z doradcami zawodowymi, studentami i pracownikami naukowymi poszczególnych wydziałów, przedstawicielami kół naukowych i organizacji studenckich oraz egzaminatorami z OKE.

 Uczelnia zaprezentowała potencjalnym kandydatom ok. 80 kierunków studiów.

Większość uczniów kl. 3g zainteresowała się możliwością podjęcia studiów na Wydziałe Chemii i tu skorzystali w ramach programu z wykładów, pokazów chemicznych i innych atrakcji.

Kilka osób wraz z p. A. Wójtowicz odwiedziła Wydział Humanistyczny i uczestniczyła:

*w warsztacie pt. "Z warsztatu tłumacza" (prowadził dr Wieńczysław Niemirowski) z omówieniem oraz praktycznymi ćwiczeniami i pokazem tłumaczenia konsekutywnego i symultanicznego 

*w językowych warsztatach bajkowych braci "Grimm" pt."Es waren einmal..." prowadzonych przez Koło Naukowe Germanistów wraz z opiekunem dr Beatą Kasperowicz-Stążka.

Wyjazd był wspaniałą okazją do zapoznania się z ofertą edukacyjną uczelni jak i zasadami rekrutacji.

 Anna Wójtowicz

>>> FOTO <<<