2017/2018 Zajęcia warsztatowe na wydz. Biologii i Biotechnologii UMCS
Dodane przez admin dnia Kwiecień 12 2018 23:00:48

W dn. 28 marca 2018r. uczniowie z klas 3b oraz 2c uczestniczyli w zajęciach warsztatowych „Fizjologia krwi”. Poprowadziła je dr Mirosława Schoenborn z Zakładu Biologii Komórki wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS w Lublinie. Przedmiotem zajęć była diagnostyka hematologiczna układu białokrwinkowego i czerwonokrwinkowego. Nasi uczniowie zapoznali się ...Rozszerzona zawartość newsa

W dn. 28 marca 2018r. uczniowie z klas 3b oraz 2c uczestniczyli w zajęciach warsztatowych „Fizjologia krwi”. Poprowadziła je dr Mirosława Schoenborn z Zakładu Biologii Komórki wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS w Lublinie. Przedmiotem zajęć była diagnostyka hematologiczna układu białokrwinkowego i czerwonokrwinkowego. Nasi uczniowie zapoznali się z prawidłowymi i patologicznymi wartościami poszczególnych parametrów krwi, techniką jej pobierania do analizy laboratoryjnej, potrzebnym do tego sprzętem, odczynnikami oraz procedurą badania morfologicznego krwi obwodowej i wykonywaniem rozmazu. Zajęcia pozwoliły przekonać się jak w praktyce wygląda żmudna, ale bardzo potrzebna praca laboranta. Dla maturzystów były także bardzo dobrą powtórką przed czekającym ich egzaminem z biologii.

Organizatorem wyjazdu była p. Elżbieta Fila, a opiekę nad młodzieżą sprawowały p. Ilona Pawłowicz – Sosnówka i p. Anna Sosnówka.


FOTO