2017/2018 Łączy nas krew, która ratuje życie
Dodane przez admin dnia Maj 28 2018 21:47:29
 „Łączy nas krew, która ratuje życie” - to motto przyświecało młodzieży z Zespołu Szkół nr 2 Kraśniku, która po raz czwarty w tym roku podjęła się tak dojrzałego czynu, jakim jest oddawanie krwi...


Rozszerzona zawartość newsa

 „Łączy nas krew, która ratuje życie” - to motto przyświecało młodzieży z Zespołu Szkół nr 2 Kraśniku, która po raz czwarty w tym roku podjęła się tak dojrzałego czynu, jakim jest oddawanie krwi.

Dnia 22.05.2018 r. w godzinach od 900 do 1330 w auli Zespołu Szkół Nr 2 w Kraśniku przy udziale personelu medycznego z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie odbyła się akcja honorowego oddawania krwi. To już dwudzieste trzecie tego typu przedsięwzięcie zorganizowane wśród młodzieży naszej szkoły.

Chętnych do niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym było wielu, lecz  tylko 17 osób z 28 mogło ukończyć proces rejestracji. Każdy z uczestników oddał po 450 ml krwi, co sumując dało 7650 ml krwi.

Jednorazowo może być  pobierane  jedynie 450 ml krwi. Już po 2-3 godzinach ilość krwi w organizmie się wyrównuje. Oddanie krwi nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Krew i jej składniki są nadzieją dla chorych oraz poszkodowanych w nieszczęśliwych wypadkach. Jest wiele chorób, które leczy się uzupełniając brakujące elementy krwi. Krwotoki, przeszczepy organów, choroby hematologiczne wymagają przetaczania składników krwi. Podczas zabiegów chirurgicznych, kiedy ubytek krwi jest duży, często potrzebna jest transfuzja. Jedynym źródłem krwi jest zdrowy człowiek.

Wszystkim honorowym dawcom, którzy przyłączyły się do akcji serdecznie dziękujemy.

Osoby zaangażowane utwierdziły się w przekonaniu, że przekazanie cząstki siebie innym potrzebującym to gest ogromnej dojrzałości, wrażliwości i bezinteresowności. Wasza postawa zasługuje na szczególne uznanie, wyróżnienie i powszechny szacunek.

 

Honorowymi dawcami zostali:

 

Klasa 2a

1.    Michał Widz

Klasa 2b

1.    Małgorzata Leśniak

2.    Kacper Rybiński

Klasa 2c

1.      Iwona Kołodziej

Klasa 2d

1.    Sylwia Stanisławek

Klasa 2f

1.    Julia Zyśko

Klasa 2g

1.    Ewa Kazanowska

2.    Bartosz Mazurek

Klasa 3a Technikum

1.    Jakub Druzd

2.    Kacper Suchanowski

3.    Błażej Żmuda

Abiturienci: Szymon Kwiatek, Kamila Kułaczkowska, Paweł Wojciechowski, Kacper Czura, Karolina Walczak, Rafał Paluch.

 

                                                                              Organizator akcji:  Jolanta Łapa

 

<<< FOTO >>>