2017/2018 Indeksy zdobyte – sukces naszych uczniów w IV Ogólnopolskim Turnieju All-chemicznym
Dodane przez admin dnia Czerwiec 10 2018 20:56:55
                Dnia 8 czerwca 2018 roku na Wydziale Chemii UMCS odbył się II etap IV Ogólnopolskiego Turnieju All-chemicznego w którym uczestniczyła nasza drużyna.
                Przypomnijmy, że jest to dwuetapowy turniej, w którym...


Rozszerzona zawartość newsa
                Dnia 8 czerwca 2018 roku na Wydziale Chemii UMCS odbył się II etap IV Ogólnopolskiego Turnieju All-chemicznego w którym uczestniczyła nasza drużyna.

                Przypomnijmy, że jest to dwuetapowy turniej, w którym biorą udział trzyosobowe drużyny. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż od bieżącego roku szkolnego laureaci Turnieju All-chemicznego otrzymują nagrodę specjalną w postaci indeksu na dowolną specjalność realizowaną przez Wydział Chemii UMCS.

Etap I – eliminacje, odbył się w marcu. Składał się on z konkurencji teoretycznej obejmującej zagadnienia z problematyki chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej z naciskiem na technologię chemiczną oraz z konkurencji plakatowej. Etap II – finał, to konkurencja laboratoryjna, polegająca na rozwiązywaniu i wykonywaniu zadań o charakterze laboratoryjnym.

Do finału przeszło tylko 8 drużyn spośród 43 zgłoszonych z całej Polski, w tym 3 drużyny z Kraśnika.

Finalistami z naszej szkoły została drużyna w składzie: Michał Lenart, Piotr Liponoga i Bartosz Osojca z kl. 3b, której opiekunem była pani Edyta Skrzypiec.

Nasza drużyna w finale konkurowała ze szkołami z Warszawy, Radomia, Lublina, Mińska Mazowieckiego, Sędziszowa Małopolskiego i Zespołem Szkół nr 1 w Kraśniku.

Bardzo miło nam poinformować, że drużyna „Reja” zajęła III miejsce w IV Ogólnopolskim Turnieju All-chemicznym i zdobyła indeksy. Na podium stanęła także grupa z Warszawy i Radomia. Laureaci oprócz indeksów na Wydział Chemii otrzymali również nagrody rzeczowe.

Chłopcy wykazali się ogromną wiedzą, precyzją oraz znajomością technik laboratoryjnych i obsługi sprzętu. Rozwiązywali zadania i wykonywali doświadczenia ze spektroskopii NMR (odczyt widma), chromatografii cienkowarstwowej oraz analizy jakościowej i ilościowej czyli z tematyki realizowanej podczas studiów chemicznych.

Naszym uczniom – już tegorocznym absolwentom – Bartoszowi, Michałowi i Piotrowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!