2018/2019 Ekonomiści na start!
Dodane przez admin dnia Październik 25 2018 19:59:46
W dniach 07 - 20.2018 r. grupa 14 uczniów kształcących się w zawodzie Technik Ekonomista oraz Technik Informatyk przebywa na zagranicznym stażu zawodowym organizowanym przez Zespół Szkół Nr 2 im. Mikołaja Reja w Kraśniku. Dwutygodniowy staż umożliwia naszym uczniom podniesienie ich umiejętności praktycznych oraz zdobycie doświadczenia zawodowego w oparciu o greckie doświadczenia branżowe...


Rozszerzona zawartość newsa
W dniach 07 - 20.2018 r. grupa 14 uczniów kształcących się w zawodzie Technik Ekonomista oraz Technik Informatyk przebywa na zagranicznym stażu zawodowym organizowanym przez Zespół Szkół Nr 2 im. Mikołaja Reja w Kraśniku. Dwutygodniowy staż umożliwia naszym uczniom podniesienie ich umiejętności praktycznych oraz zdobycie doświadczenia zawodowego w oparciu o greckie doświadczenia branżowe.

Dwutygodniowy pobyt w Grecji to także okazja do poznania dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego tego kraju. Uczniowie zwiedzili m.in. Meteory – zespół klasztorów na wzgórzach skalnych, brali udział w połowie małż oraz podziwiali okolice legendarnego masywu Olimpu. Prawdziwą atrakcją był rejs na wyspę Skiatos, w trakcie którego uczestnicy uczyli się tradycyjnego greckiego tańca.

Zagraniczny staż oraz możliwość przebywania w międzynarodowym środowisku pozwoliły uczestnikom na podniesienie umiejętności językowych, zarówno pod względem słownictwa branżowego, którym posługiwali się podczas praktyk, jak również języka wykorzystywanego w życiu codziennym.

Projekt „Ekonomiści na start!” (POWERVET-2017-1-PL01-KA102-038126). Działanie realizowane jest przy współpracy Zespołu Szkół Nr 2 im. Mikołaja Reja w Kraśniku oraz Lidkis Stefanos & Company LTD.

Staż jest realizowany w ramach projektu systemowego „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”  przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji a współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.


FOTO