2018/2019 Dni Honorowego Krwiodawstwa
Dodane przez admin dnia Grudzień 03 2018 22:03:20

Od 22 do 26 listopada 2018 r. obchodziliśmy Dni Honorowego Krwiodawstwa. Z tej okazji 26 listopada zorganizowaliśmy akcję honorowego oddawania krwi, do której zgłosiło się 28 uczniów naszej szkoły. Wyśrubowane wymagania spełniło 22 ochotników, co przełożyło się na efekt w postaci 9900 ml krwi...Rozszerzona zawartość newsa

Od 22 do 26 listopada 2018 r. obchodziliśmy Dni Honorowego Krwiodawstwa. Z tej okazji 26 listopada zorganizowaliśmy akcję honorowego oddawania krwi, do której zgłosiło się 28 uczniów naszej szkoły. Wyśrubowane wymagania spełniło 22 ochotników, co przełożyło się na efekt w postaci 9900 ml krwi.

Akcja przebiegała pod okiem personelu medycznego z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie i Oddziału Kraśnik. Wydarzenie odbyło się w godzinach 900 do 1330w sali  fitness  Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku. To już 25 tego typu przedsięwzięcie zorganizowane wśród młodzieży naszej szkoły.

Wszystkim honorowym dawcom i osobom, które przyłączyły się do tej akcji serdecznie dziękujemy.

 

W tym dniu szczególnym chciałam złożyć wszystkim Dawcom Krwi życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz z całego serca podziękować za wrażliwość i bezinteresowne poświęcenie na rzecz ratowania zdrowia i życia wszystkim  tym,  którzy tej pomocy  potrzebują.

Jednocześnie mam nadzieję, że niezrażeni trudami codziennego życia nadal z uśmiechem na twarzy będziecie kontynuować tę piękną ideę ratowania życia ludzkiego poprzez oddawanie cząstki siebie – własnej krwi – tymi słowami dziękowała za udział Jolanta Łapa, organizatorka przedsięwzięcia.

 

Jednocześnie zapraszamy młodzież do udziału w kolejnej akcji krwiodawstwa, która odbędzie się 22 stycznia 2019r.

 FOTO

 

Organizator akcji  Jolanta Łapa