2018/2019 II miejsce w Etapie Okręgowym Turnieju „Młoda krew ratuje życie”
Dodane przez admin dnia Grudzień 03 2018 22:06:14
23.11.2018 r. w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku w ramach Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK wręczono odznaczenia i wyróżnienia dla najbardziej zasłużonych aktywistów ruchu honorowego oddawania krwi...


Rozszerzona zawartość newsa
            23.11.2018 r. w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku w ramach Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK wręczono odznaczenia i wyróżnienia dla najbardziej zasłużonych aktywistów ruchu honorowego oddawania krwi.

W gronie wyróżnionych znalazł się Zespół Szkół nr 2 w Kraśniku za zajęcie II miejsca w kategorii: najlepsza promocja honorowego krwiodawstwa w Etapie Okręgowym Turnieju „Młoda krew ratuje życie”.  Nasza szkoła otrzymała dyplom od Dyrektora Lubelskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża Macieja Budki. Ponadto Pani Jolanta Łapa została wyróżniona oficjalnym podziękowaniem od Dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie Elżbiety Puacz w dowód szacunku i uznania za aktywny udział w realizacji wzniosłej i humanitarnej idei honorowego krwiodawstwa oraz postawę pełną poświęcenia na rzecz ratowania drugiego człowieka. Nagrody wręczyli: Prezes OR PCK w Kraśniku Dorota Rynkowska, Kierownik Biura Oddziału Rejonowego PCK w Kraśniku Iwona Włodarczyk oraz Piotr Cękiel Kierownik Oddziału Terenowego w Kraśniku Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Od 2009 roku Pani Jolanta Łapa pełni funkcję koordynatora akcji promującej Honorowe Krwiodawstwo w naszej szkole. Z początkiem każdego nowego roku szkolnego, przed rozpoczęciem zasadniczej części akcji Pani Łapa organizuje prelekcję. Jej celem jest zachęcenie i zainteresowanie młodzieży honorowym krwiodawstwem oraz dołączeniem do rejestru niespokrewnionych dawców szpiku kostnego. Stałym elementem prelekcji są spotkania z ciekawymi gośćmi takimi jak zasłużeni dawcy szpiku, czy pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

Dzięki jej zaangażowaniu i determinacji w organizowaniu akcji krwiodawstwa w naszej szkole udało się zgromadzić już ponad 245 litrów krwi w przeprowadzonych przez nią 25 akcjach krwiodawstwa. W okresie działalności Pani Łapy zajęliśmy trzy razy pierwsze miejsce, dwa razy drugie miejsce, oraz trzecie i czwarte w rankingu oddanej krwi wśród szkół powiatu kraśnickiego. Wyznacznikiem miejsca w rankingu jest łączna liczba oddanej krwi przez uczniów danej szkoły w ciągu jednej edycji, czyli jednego roku szkolnego.

To nie jedyne indywidualne wyróżnienie Pani Łapy otrzymane za zasługi w szerzeniu idei krwiodawstwa. W dniu 21.01.2017 r. w Zamku Lubelskim Pani Jolanta Łapa została odznaczona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę Brązowym Krzyżem Zasługi. Order ten jest nagrodą przyznawaną za zaangażowanie w propagowanie idei honorowego krwiodawstwa, działaniom przyczyniającym się do ratowania zdrowia i życia mieszkańcom woj. lubelskiego. Odznaczenia w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczył wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

                                                       Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

FOTO