2018/2019 Akcja charytatywna „Szlachetna paczka”
Dodane przez admin dnia Grudzień 22 2018 21:09:13
W dniach 12, 13 grudnia w naszej szkole odbyły się eventy zorganizowane przez Wolontariuszy Szkolnego Koła PCKw trakcie, których zbierano datki na akcję charytatywną „Szlachetna paczka”.
W tym roku celem zbiórki była pomoc jednej z kraśnickich rodzin...


Rozszerzona zawartość newsa

W dniach 12, 13 grudnia w naszej szkole odbyły się eventy zorganizowane przez Wolontariuszy Szkolnego Koła PCKw trakcie, których zbierano datki na akcję charytatywną „Szlachetna paczka”.
W tym roku celem zbiórki była pomoc jednej z kraśnickich rodzin.

Pierwszego dnia odbył się mecz unihokeja, w którym zmierzyły się drużyny uczniów i nauczycieli. Po emocjonującym i pełnym sportowej walki meczu na tablicy wynikowej widniał rezultat 5 do 3 dla uczniów. Każdy zawodnik otrzymał podziękowanie i słodką niespodziankę.
Drugi dzień akcji również upłynął pod znakiem aktywności fizycznej. Wraz z Zespołem „Fantan” udało się zorganizować warsztaty taneczne, w których uczestniczyło kilkudziesięciu uczniów naszej szkoły. Członkowie zespołu poprowadzili kurs podstawowych kroków samby i „belgijki”. Ponadto,
w przerwach między ćwiczeniami „Fantan” zaprezentował swoje choreografie układów tanecznych: walca angielskiego i wiedeńskiego, tanga oraz samby.
Należy również nadmienić, iż podczas trwania obydwu wydarzeń odbywał się kiermasz ciast na którym można było spróbować wiele pysznych wypieków.
Cieszymy się, że zorganizowana przez nas akcja charytatywna cieszyła się tak wielkim zaangażowaniem  oraz że tak wiele osób chciało pomóc. Pragniemy podziękować wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się w naszą akcję. Z przyjemnością informujemy, że dzięki  otwartości serca darczyńców oraz poświeceniu osób zaangażowanych w organizację tego przedsięwzięcia udało nam się zebrać 1739,52 złotych. Cała kwota została przeznaczona na zakupienie niezbędnych rzeczy potrzebującej rodzinie z Kraśnika.
Mamy nadzieję, że w wybranym przez nas domu zagości: radość, nadzieja i przekonanie, że nikt nie jest na tym świecie sam!

FOTO

Weronika Henzler  i  Jolanta Łapa