2018/2019 V Ogólnopolski Turniej All-chemiczny
Dodane przez admin dnia Marzec 11 2019 20:47:18
Dnia 9 marca 2019 roku na Wydziale Chemii UMCS w Lublinie odbył się I etap V Ogólnopolskiego Turnieju All-chemicznego. Do konkursu zgłosiło się 36 trzyosobowych drużyn z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowała drużyna, w skład której wchodzili uczniowie z klasy 2b: Oliwia Adamczyk, Zofia Pizoń i Bartłomiej Capała, pod opieką p. Edyty Skrzypiec...


Rozszerzona zawartość newsa

                Dnia 9 marca 2019 roku na Wydziale Chemii UMCS w Lublinie odbył się I etap V Ogólnopolskiego Turnieju All-chemicznego. Do konkursu zgłosiło się 36 trzyosobowych drużyn z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowała drużyna, w skład której wchodzili uczniowie z klasy 2b: Oliwia Adamczyk, Zofia Pizoń i Bartłomiej Capała, pod opieką p. Edyty Skrzypiec.

                Każda edycja Turnieju ma swoje hasło przewodnie. W związku z tym, że w bieżącym roku obchodzimy 150 rocznicę powstania układu okresowego pierwiastków, to on stał się hasłem tegorocznego turnieju. Rok 2019 został powszechnie nazwany Międzynarodowym Rokiem Układu Okresowego.

                W pierwszej części konkursu drużyny rozwiązywały zadania teoretyczne, obejmujące zagadnienia z chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej. Kolejną częścią była konkurencja plakatowa, polegająca na zaprezentowaniu przed Komisją Plakatową, w skład której wchodzili pracownicy naukowi Wydziału Chemii oraz członkowie Naukowego Koła Alkahest, przygotowanych plakatów naukowych.

                Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się tylko 8 drużyn. Naszej drużynie niestety w tym roku trochę zabrakło. Mimo tego uczniowie bardzo miło wspominają turniej i cieszą się, że zdobyli nowe i bardzo cenne doświadczenie. A za rok na pewno wezmą udział w kolejnej edycji turnieju.