2018/2019 Wizyta studyjna w Gdańsku
Dodane przez sorand dnia Kwiecień 26 2019 17:52:55


W dniach 14 - 17 kwietnia uczeń naszej szkoły Mateusz Koślak (kl. 2f)  w ramach przygotowań do finału Olimpiady Solidarności uczestniczył w trzydniowej wizycie studyjnej w Gdańsku. Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania powstałego w 2007 roku Europejskiego Centrum Solidarności, gdzie uczniowie zapoznali się z genezą i . . .Rozszerzona zawartość newsa
Wizyta studyjna w Gdańsku
W dniach 14 - 17 kwietnia uczeń naszej szkoły Mateusz Koślak (kl. 2f)  w ramach przygotowań do finału Olimpiady Solidarności uczestniczył w trzydniowej wizycie studyjnej w Gdańsku. Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania powstałego w 2007 roku Europejskiego Centrum Solidarności, gdzie uczniowie zapoznali się z genezą i dziedzictwem ruchu solidarnościowego. Centrum powstało obok słynnej Bramy nr 2 oraz Pomnika Poległych Stoczniowców 1970.
Kolejne dwa dni poświęcono na warsztaty dziennikarskie, filmowe, zajęcia kreatywne oraz ćwiczenia z zakresu sztuki publicznych wystąpień. W czasie zajęć uczniowie mieli okazję spotkać się i porozmawiać z Prezydentem Lechem Wałęsą współzałożycielem i pierwszym przewodniczącym NSZZ „Solidarność”.
Gdańsk, miasto Wolności – pod tym hasłem zorganizowano nocne zwiedzanie miasta. Uczestnicy przemierzali słynną Drogę Królewską (obecnie ulica Długa i Długi Targ), przy której znajduje się renesansowy ratusz, Dwór Artusa, Złota Kamienica czy Zielona Brama. Obowiązkowym punktem programu była XVII-wieczna Fontanna Neptuna, Bazylika Mariacka oraz spacer Długim Pobrzeżem nad Motławą.  
Ostatnim punktem programu było spotkanie w słynnej Sali BHP na terenie Stoczni Gdańskiej, gdzie 31 sierpnia 1980 roku podpisano porozumienia sierpniowe.
Wycieczka tematycznie związana z genezą i działalnością ruchu solidarnościowego była okazją do poszerzenia wiedzy i umiejętności, które przydadzą się podczas czerwcowego finału Olimpiady w Poznaniu.
Życzymy dalszych sukcesów!
/oprac. I. Oszust/

http://rey.edu.pl/images/1.3.jpg
 http://rey.edu.pl/images/IMG_20190414_171457.jpg
 http://rey.edu.pl/images/IMG_20190414_171642.jpg