2018/2019 XXVII etap rejonowych Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.
Dodane przez admin dnia Kwiecień 26 2019 21:42:38
24 kwietnia 2019r. o godzinie 1000 nad Zalewem Kraśnickim odbyły się eliminacje  rejonowe do okręgowego etapu XXVII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Po raz drugi w historii etap Mistrzostw odbywał się w warunkach przypominających realne zdarzenia drogowe. Rywalizowały...


Rozszerzona zawartość newsa
24 kwietnia 2019r. o godzinie 1000 nad Zalewem Kraśnickim odbyły się eliminacje  rejonowe do okręgowego etapu XXVII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Po raz drugi w historii etap Mistrzostw odbywał się w warunkach przypominających realne zdarzenia drogowe. Rywalizowały  ze sobą drużyny z Zespołu Szkół nr 1 i Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku. Obydwie placówki reprezentowane były przez członków Szkolnych Kół PCK. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością pierwszej pomocy w czterech obszarach:

1.      Wypadek drogowy.

2.      RKO (resuscytacja krążeniowo-oddechowa).

3.      Upadek z drabiny.

4.      Test z zakresu pierwszej pomocy.

 

Wysoki poziom wiedzy i umiejętności  obydwu drużyn  przełożył się na  bardzo  wyrównany poziom zawodów. W konsekwencji o zwycięstwie konkurencyjnej drużyny z ZS 1 zadecydowała jednopunktowa różnica w ogólnej klasyfikacji.

Naszą szkołę reprezentowali członkowie Szkolnego Koła PCK w składzie: Kinga Jaruga, Wiktoria Kocjan, Weronika Henzler, Karolina Pomorska i Filip Pielaszkiewicz. Nauczyciel Edukacji dla Bezpieczeństwa w ZS 2 Robert Strzyż był autorem stacji urazowej. Opiekę nad drużyną sprawowała Jolanta Łapa.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i puchary z rąk Sekretarza Miasta Kraśnik Grażyny Lejwody-Ćwik .

Gratulujemy!

 FOTO