2018/2019 I MIEJSCE W XIV EDYCJI AKCJI PROMUJĄCEJ HONOROWE KRWIODAWSTWO
Dodane przez admin dnia Kwiecień 29 2019 21:37:41
25 kwietnia 2019r. w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku odbyło się podsumowanie XIV edycji Akcji Promującej Honorowe Krwiodawstwo. Organizatorami akcji były: Wydział Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Kraśniku oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie Oddział Kraśnik...


Rozszerzona zawartość newsa

25 kwietnia 2019r. w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku odbyło się podsumowanie XIV edycji Akcji Promującej Honorowe Krwiodawstwo. Organizatorami akcji były: Wydział Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Kraśniku oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie Oddział Kraśnik.

Uczestnikami zostać mogli pełnoletni uczniowie szkół powiatu kraśnickiego, którzy bezinteresownie, ofiarnie i z dobroci serca zdecydowani byli oddać krew potrzebującym. Akcja polegała na dobrowolnym oddawaniu krwi przez młodzież, wspomaganiu działań na rzecz rozwoju Honorowego Dawstwa Krwi, tworzeniu społecznego klimatu na rzecz krwiodawstwa oraz pomoc oddziałom ratunkowym w zapewnieniu krwi do zabiegów operacyjnych. Akcja trwała od kwietnia 2018 r. do marca 2019 r.

Podsumowując, w tegorocznej edycji Promującej Honorowe Krwiodawstwo udział wzięło 56 uczniów. Łącznie pełnoletni wychowankowie Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku oddali: 42 377 ml krwi, co pozwoliło nam uzyskać I miejsce na podium w ogólnej klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych powiatu kraśnickiego. II lokata przypadła Zespołowi Szkółnr 1 w Kraśniku, natomiast III miejsce zająłZespół Szkół nr 3 w Kraśniku. Oczywiście powinniśmy pamiętać, że wynik w tej klasyfikacji ma znaczenie drugorzędne. Prawdziwymi zwycięzcami w tym konkursie są uczniowie, którzy w swoich sercach potrafili zaszczepić ideę bezinteresownego oddawania krwi.

 

Gratulacje i upominki otrzymali najbardziej ofiarni uczniowie. Wyróżnione zostały również wszystkie szkoły, które wzięły udział w XIV edycji Akcji Promującej Honorowe Krwiodawstwo.

 

 

1.      Kacper Rybiński                                             1800 ml

2.      Ewa Kazanowska                                            1800 ml

3.      Kamil Zarzycki                                               1800 ml

4.      Wiktoria Kowalska                                         1800 ml

5.      Sylwia Stanisławek                                         1800 ml

 

Uroczyste spotkanie uatrakcyjnił występ wokalny reprezentantek Szkolnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Olbięcinie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w akcję przyświecającą tak szczytnemu celowi jak niesienie bezinteresownej pomocy i mamy nadzieję, że idea honorowego krwiodawstwa towarzyszyć im będzie w przyszłości.

 

 

Opiekun i koordynator

Jolanta Łapa

Laureaci Olimpiady i akcji promującej Honorowe Krwiodawstwo (link otworzy duże zdjęcie)