2018/2019 Warsztaty fizyczno-chemiczne MAŁY INŻYNIER
Dodane przez admin dnia Maj 29 2019 22:02:03

28 maja 2019 r. w Przedszkolu Miejskim Nr 6 w Kraśniku odbyły się warsztaty fizyczno-chemiczne dla dzieci, poprowadzone przez grupę młodzieży z naszej szkoły. Głównym celem zajęć było rozbudzanie ciekawości przedszkolaków otaczającymi je zjawiskami fizycznymi i chemicznymi, otwartość na nowe doświadczenia i przeżycia. Pokazy chemiczne przygotowały uczennice z klasy 2c o profilu biol-chem: Patrycja Beksiak, Marcelina Mikos i Magdalena Żuber.  Wszystko się wspaniale udało, najbardziej zachwyciły dzieci 3 doświadczenia: "Pasta dla słonia", "Duch z cylindra" i "Niebezpieczna coca-cola"...
Rozszerzona zawartość newsa

28 maja 2019 r. w Przedszkolu Miejskim Nr 6 w Kraśniku odbyły się warsztaty fizyczno-chemiczne dla dzieci, poprowadzone przez grupę młodzieży z naszej szkoły. Głównym celem zajęć było rozbudzanie ciekawości przedszkolaków otaczającymi je zjawiskami fizycznymi i chemicznymi, otwartość na nowe doświadczenia i przeżycia. Pokazy chemiczne przygotowały uczennice z klasy 2c o profilu biol-chem: Patrycja Beksiak, Marcelina Mikos i Magdalena Żuber.  Wszystko się wspaniale udało, najbardziej zachwyciły dzieci 3 doświadczenia: "Pasta dla słonia", "Duch z cylindra" i "Niebezpieczna coca-cola".

Pokazy z fizyki przeprowadzili uczniowie klasy 2a o profilu mat-fiz: Ewelina Baran, Karol Ciupak,  Karolina Pęzioł i Magdalena Żyła. Eksperymenty z fizyki stanowiły zabawę dzieci z magnesami i siłą magnetyczną np Tajemniczy magnes, Magnetyczne zawody siłowe,  Magnes nie jeden ma kształt
Licealiści zaprezentowali efektowne eksperymenty, do przeprowadzenia których bardzo chętnie włączyły się, z dużym zaangażowaniem, przedszkolaki.

Dyrektor placówki Pani Irena Mróz serdecznie podziękowała młodzieży naszej szkoły i zaprosiła ją na kolejne, przeżycia naukowe z dziećmi. Inicjatywa na pewno będzie kontynuowana w przyszłości. Nad całym przedsięwzięciem czuwały nauczycielki z "Reja": pokazy fizyczne koordynowała Pani Ewa Dec, natomiast grupą chemiczną opiekowała się Ilona Pawłowicz-Sosnówka.