2010/2011 Austria - narty
Dodane przez admin dnia Grudzień 19 2010 22:38:47

   II. Alpejski Obóz Narciarsko-Snowboardowy  

  
W dniach 11-18 grudnia 2010 zorganizowany został już po raz drugi obóz narciarsko-snowboardowy w Alpach w austriackim regionie sportów zimowych Zell am See/Kaprun...


Rozszerzona zawartość newsa

   II. Alpejski Obóz Narciarsko-Snowboardowy  

  
W dniach 11-18 grudnia 2010 zorganizowany został już po raz drugi obóz narciarsko-snowboardowy w Alpach w austriackim regionie sportów zimowych Zell am See/Kaprun. Organizatorem obozu był ponownie p. Andrzej Bownik, a realizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki środkom finansowym z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Program ten wspomaga m.in. działalność polegającą na organizowaniu imprez sportowo-rekreacyjnych promujących zdrowy styl życia bez używek.

W tegorocznej edycji 25-osobowa grupa uczniów "Reja" mogła doskonalić swoje umiejętności w alpejskim kompleksie narciarskim SCHMITTEN w Zell am See oraz na lodowcu KITZSTEINHORN w Kaprun, a w wyprawie, oprócz p. A. Bownika, młodzieży towarzyszyli p. Ilona Pawłowicz-Sosnówka i p. Robert Strzyż.
Pogoda była dosyć zmienna, ponieważ pierwszy dzień zajęć na stoku był w gęstej mgle i przy silnym wietrze, a ostatni dzień z kolei był pełen słońca i umożliwiał świetną widoczność. Stosunkowo niezmienna była za to temperatura, która na stoku wahała się codziennie między -15 a -20 stopni. Nie przeszkadzało to jednak naszym narciarzom i snowboardzistom w szusowaniu po świetnie przygotowanych trasach zjazdowych i snowparkach.
Grupa zakwaterowana była w hotelu POST w Fusch, w którym odbywały się wieczorami dodatkowe zajęcia rekreacyjno-sportowe, m.in. Grand Prix Reja w rzucaniu lotkami (dart) z nagrodami ufundowanymi przez hotel oraz liczne indywidualne pojedynki w tenisie stołowym i szachach. Dodatkową atrakcją był wieczorny wyjazd do Tauern SPA w Kaprun, gdzie przez trzy godziny można było relaksować się w licznych basenach termalnych z jacuzzi i innymi przyjemnościami - ten punkt programu był możliwy dzięki częściowemu dofinansowaniu ze strony Kraśnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Wszystko wskazuje na to, że ta zimowa wyprawa w Alpy wpisała się na stałe do kalendarza imprez organizowanych w "Reju", dlatego też mamy nadzieję, że w przyszłym roku odbędzie się jej trzecia edycja. Już dziś liczymy na wsparcie finansowe różnych instytucji, bez którego taki wyjazd byłby niemożliwy i dziękujemy za dotychczasową pomoc.