W dniach 18 - 28 października 2022 r. w naszej szkole została zorganizowana coroczna zbiórka w ramach akcji „Znicze dla Wołynia”. W ten sposób społeczność naszej szkoły aktywnie wspiera akcję zainicjowaną 13 lat temu przez polski konsulat w Łucku oraz lubelskie środowisko kresowe, której celem jest upamiętnienie Polskich Nekropolii na Ukrainie.
Co roku udaje się zebrać ok. 3 tysięcy zniczy, które trafią na dawne polskie nekropolie parafialne, wojenne i legionowe na Ukrainie.
W tym roku, ze względu na toczącą się wojnę akcja ma szczególny wymiar i spotkała się z wyjątkowym zaangażowaniem i zrozumieniem społeczności naszej szkoły.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom, pracownikom, a przede wszystkim młodzieży za patriotyczną postawę i zaangażowanie.

/I.O/

Na antenie TVP 3 Lublin w audycji Cmentarze kresowe nasza szkoła otrzymała podziękowania.

Link  https://lublin.tvp.pl/64360372/5-listopada-2022-1700-cmentarze-kresowe