Projekt pn. „Nowe umiejętności szansą na przyszłość” nr projektu FELU.10.03-IZ.00-0176/23 realizowany w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Powiat Kraśnicki realizuje projekt, aby poprawić jakoś kształcenia 2 liceów ogólnokształcących z Powiatu Kraśnickiego (Zespołu Szkół nr 1 i Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku) poprzez wdrożenie programów rozwojowych ww. szkół.
W ramach Projektu obecnie trwa realizacja działań dot.:
- wyłonienia wykonawcy w zakresie usług transportowych na wyjazdy edukacyjne dla uczniów,
- wyłonienia dostawcy pomocy dydaktycznych,3) została zawarta umowa z Wykonawcą usługi przeprowadzenia szkoleń dla nauczycieli ZS Nr 1 i ZS Nr 2 w Kraśniku w zakresie:
- pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych,
- wspomagania komunikacji ucznia z niepełnosprawnością w relacjach z nauczycielem i rówieśnikami,
- rozwijania u uczniów umiejętności uczenia się,
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 1 221 000,38 zł
Projekt realizowany będzie do czerwca 2025 r.
- (TIK) technologii informacyjno-komunikacyjnych w nauczaniu.
Wartość projektu: 1 436 471,03 zł
Realizowane są dodatkowe zajęcia dla uczniów m.in z języka polskiego, angielskiego, niemieckiego, historii, wos, matematyki, geografii, biologii, przedsiębiorczości, zajęcia socjoterapeutyczne. Uczestnicy projektu odbywają indywidualne doradztwo edukacyjno-zawodowe.