UWAGA

ul.Gen.Sikorskiego 25,
23-204 Kraśnik

81 8256986
rey@rey.edu.pl

W dniu 21 listopada 2022 roku gościliśmy w naszej szkole dr hab. Roberta Trypuza, profesora KUL, pracownika Katedry Podstaw Informatyki KUL, koordynatora kierunku Sztuczna Inteligencja na KUL-u. Pan Profesor wygłosił bardzo interesujące wykłady dla naszych uczniów na temat sztucznej inteligencji: Jak AI pozwala manipulować nami w sieci? W wykładach wzięły udział klasy: 4a, 4b, 4c, 4d, 4e, 4f, IVAT, 3a, 3b, 2a, 1AT. Koordynatorem wykładów był p. Tomasz Grębski.

 

 

 

Informacje o wykładowcy:

Dr hab. Robert Trypuz, prof. KUL, pracownik Katedry Podstaw Informatyki KUL, pracownik kierunku Sztuczna Inteligencja na KULu. Logik. Doktorat z informatyki i telekomunikacji zdobył na Uniwersytecie Trydenckim we Włoszech. Autor ponad 70 publikacji. Ekspert Komisji Edukacji Narodowej.

Od 15 lat działa w obszarze sztucznej inteligencji specjalizując się w sieciach semantycznych i uczeniu maszynowym. Brał udział w tworzeniu rozszerzeń słownika motoryzacyjnego i finansowego dla projektu schema.org prowadzonego przez firmę Google. Był także odpowiedzialny za stworzenie inteligentnej wyszukiwarki Search Insights wdrożonej na kilkudziesięciu stronach firmy Renault. Przez dwa lata był kierownikiem projektu Financial Industry Business Ontology realizowanego przez amerykańskie stowarzyszenie Enterprise Data Management Council dla największych banków świata (CITI, Wells Fargo, Scotiabank). Pracował w działach R&D innowacyjnych firm Makolab i Sii. Obecnie jest ekspertem w obszarze reprezentacji wiedzy firmy farmaceutycznej Hoffmann-La Roche.


Foto: p. Andrzej Łukasik