W dniu 09.03.2022 r.  uczniowie klasy 2f i 1b pod opieką p. B.Kazula, p. M. Matuszkiewicz, p. U. Gryniku uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Warszawy. Pierwszym punktem programu był Sejm RP gdzie uczniowie mogli przysłuchiwać się obradom parlamentarzystów jak również uczestniczyli w spotkaniu z Posłem na Sejm RP Kazimierzem Chomą. Kolejnym punktem wyjazdu było Centrum Nauki Kopernik ze strefą eksperymentowania z blisko 200 eksponatami wspierającymi m.in. umiejętności logicznego i krytycznego myślenia, formułowania problemów, pytań oraz hipotez (badawczych), analizowania informacji i wnioskowania, odróżniania faktów od opinii, a także niezwykle ważnej umiejętności współpracy. Na koniec wyjazdu uczniowie spędzili czas na aktywności fizycznej w Stacja Grawitacja składającej się ze strefy trampolin, ścieżek gimnastycznych, trampolin zeskokowych, wieży skoków, strefy trampolin z koszami, zbijaka, strefy gimnastycznej oraz Toru Przeszkód Ninja.

Dziękujemy za zaproszenie posła na Sejm RP Kazimierza Chomy i za zorganizowanie wyjazdu przez p. Michała Stawiarskiego prezesa Stowarzyszenia Wschód Lubelskich Serc. Bardzo dziękujemy za lekcję historii, możliwość nauki i super zabawę.

Wycieczka odbyła się dzięki organizacji i zaangażowaniu p. Michała Stawiarskiego oraz wsparciu Stowarzyszenia Wschód Lubelskich Serc, dlatego uczniowie nie ponosili kosztów wyjazdu.