W dniu 10 października 2024 r. odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych II Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum nr 2 w Kraśniku. To szczególne wydarzenie miało miejsce w obecności zaproszonych gości, w tym Starosty Kraśnickiego, Pana Zbigniewa Dżugaja, oraz przewodniczącego Rady Rodziców, Pana Rafała Tomiło.

Uczniowie, w obecności grona pedagogicznego, rodziców oraz kolegów z wyższych klas, złożyli uroczyste ślubowanie, zobowiązując się do sumiennej nauki i szacunku wobec szkolnych wartości oraz tradycji. Był to ważny moment w ich szkolnej drodze, symbolizujący włączenie ich do społeczności szkolnej.

Po ceremonii ślubowania uczniowie zaprezentowali część artystyczną, przygotowaną pod kierunkiem Pani Anny Kozłowskiej. Występy uczniów w programie artystycznym świetnie podkreśliły atmosferę tego wyjątkowego dnia.

Całość wydarzenia koordynował Pan Janusz Wąsik.

Uroczystość ślubowania była nie tylko oficjalnym momentem w kalendarzu szkolnym, ale także ważnym przeżyciem dla uczniów, którzy rozpoczynają swoją edukacyjną przygodę w nowych murach naszej szkoły.

/red./