OGŁOSZENIE
W dniu 8 lipca 2025 roku o godzinie 9.00, zapraszamy absolwentów szkoły po odbiór świadectw dojrzałości.
Świadectwa będą wydawane przez wychowawców klas w salach lekcyjnych:
Klasa 4a – sala 43
Klasa 4b – sala 56
Klasa 4c - sala 57
Klasa 4d – sala 34
Klasa 4f – sala 40
(…) tak szybko stad odchodzą jak drozd milkną w lipcu
jak dźwięk trochę niezgrabny lub jak suchy ukłon
żeby widzieć naprawdę zamykają oczy (…)
Jan Twardowski
Z głębokim żalem żegnamy księdza kanonika Janusza Stefanka, wieloletniego proboszcza parafii św. Józefa Robotnika w Kraśniku, dziekana dekanatu kraśnickiego, duchowego przewodnika i przyjaciela społeczności Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku. Jesteśmy wdzięczni za modlitwę, towarzyszenie nam w ważnych dla szkoły momentach, za każdy gest, za słowo i dyskretne wsparcie, życzliwość. Księże Proboszczu! Z Księdzem łatwiej nam było widzieć to, co ważne, dostrzegać wartości, które czasem gubią się w niełatwej szkolnej codzienności. Będzie nam brakowało obecności i towarzyszenia tak życzliwego, choć wymagającego pasterza. Księże Proboszczu, odpoczywaj w pokoju!
Społeczność „Reja”
REKRUTACJA 2025/2026
OFERTA EDUKACYJNA NA ROK SZKOLNY 2025/2026 - profile klas
Harmonogram rekrutacji 2025/2026
Regulamin rekrutacji 2025/2026
W dniach od 14.03.2024 r. do 21.03.2024 r., z inicjatywy wolontariuszy Szkolnego Koła PCK, na terenie naszej odbyła się akcja mająca na celu poszerzenie świadomości na temat najczęściej występujących zaburzeń i chorób psychicznych oraz zapewnienie wsparcia dla osób dotkniętych tymi trudnościami.
Okazją do poruszenia tematu zaburzeń i chorób psychicznych są zbliżające się obchody Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych (znany w Polsce również jako Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną), który odbędzie się 5 maja oraz Światowego Dnia Walki z Anoreksją, który wypada 6 maja.
W ramach obchodów wspomnianych Dni, wolontariusze SK PCK podjęli szereg inicjatyw. W dniach od 14.03 do 21.03.2024 r. wolontariusze Szkolnego Koła PCK, rozdawali w klasach ulotki informacyjne dotyczące najczęściej występujących zaburzeń psychicznych. Ulotki zawierały również kontakty do organizacji oferujących wsparcie dla osób dotkniętych danym zaburzeniem. Jednocześnie na telewizorze w głównym holu szkolnym została wyświetlona prezentacja na temat zaburzeń psychicznych mająca charakter informacyjno-edukacyjny.
Dziękujemy naszym wolontariuszom za zaangażowanie w przygotowanie i realizację akcji.
Pamiętajmy, że tolerancja, akceptacja i świadomość są kluczowe w budowaniu szkoły i społeczności opartej na szacunku i empatii. Dzięki tej inicjatywie i innym podobnym przedsięwzięciom stajemy się silniejsi i bardziej otwarci na potrzeby innych, tworząc środowisko sprzyjające wsparciu i zrozumieniu.
Opiekun Szkolnego Koła PCK
Jolanta Łapa