OGŁOSZENIE
W dniu 8 lipca 2025 roku o godzinie 9.00, zapraszamy absolwentów szkoły po odbiór świadectw dojrzałości.
Świadectwa będą wydawane przez wychowawców klas w salach lekcyjnych:
Klasa 4a – sala 43
Klasa 4b – sala 56
Klasa 4c - sala 57
Klasa 4d – sala 34
Klasa 4f – sala 40
(…) tak szybko stad odchodzą jak drozd milkną w lipcu
jak dźwięk trochę niezgrabny lub jak suchy ukłon
żeby widzieć naprawdę zamykają oczy (…)
Jan Twardowski
Z głębokim żalem żegnamy księdza kanonika Janusza Stefanka, wieloletniego proboszcza parafii św. Józefa Robotnika w Kraśniku, dziekana dekanatu kraśnickiego, duchowego przewodnika i przyjaciela społeczności Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku. Jesteśmy wdzięczni za modlitwę, towarzyszenie nam w ważnych dla szkoły momentach, za każdy gest, za słowo i dyskretne wsparcie, życzliwość. Księże Proboszczu! Z Księdzem łatwiej nam było widzieć to, co ważne, dostrzegać wartości, które czasem gubią się w niełatwej szkolnej codzienności. Będzie nam brakowało obecności i towarzyszenia tak życzliwego, choć wymagającego pasterza. Księże Proboszczu, odpoczywaj w pokoju!
Społeczność „Reja”
REKRUTACJA 2025/2026
OFERTA EDUKACYJNA NA ROK SZKOLNY 2025/2026 - profile klas
Harmonogram rekrutacji 2025/2026
Regulamin rekrutacji 2025/2026
Wieloletnią tradycją Archidiecezji Lubelskiej jest peregrynacja młodzieży maturalnej na Jasną Górę. W ostatnią środę (25 września) odbyła się już 40. Pielgrzymka Maturzystów.
Bezpośrednio po przyjeździe do Częstochowy uczniowie razem z nauczycielami uczestniczyli w drodze krzyżowej, która miała miejsce na jasnogórskich wałach otaczających klasztor paulinów. Potem był czas na indywidualną modlitwę i złożenie swoich próśb w kaplicy obrazu Matki Bożej. Centralny punkt pielgrzymki stanowił udział w Eucharystii. Liturgii przewodniczył Ks. Abp Stanisław Budzik. Po Mszy Świętej odczytany został akt zawierzenia Matce Bożej, w którym młodzież powierzyła Maryi swoje egzaminy maturalne oraz wybory przyszłej drogi życia.
W czasie pobytu w częstochowskim sanktuarium uczestnicy wyjazdu mogli zwiedzić: Skarbiec, Salę Rycerską, Arsenał, a także Muzeum 600-lecia. Była to szansa zapoznania się ze znaczeniem Jasnej Góry w dziejach Polski. Peregrynacja to chwila refleksji nad sobą i swoim postępowaniem, czas prośby o dar mądrości i wiedzy, ale również modlitwy dziękczynnej za rodziców, nauczycieli i przyjaciół. Wspólne pielgrzymowanie łączy się z niezapomnianymi przeżyciami, integruje młodzież i całe środowisko szkolne.