OGŁOSZENIE
W dniu 8 lipca 2025 roku o godzinie 9.00, zapraszamy absolwentów szkoły po odbiór świadectw dojrzałości.
Świadectwa będą wydawane przez wychowawców klas w salach lekcyjnych:
Klasa 4a – sala 43
Klasa 4b – sala 56
Klasa 4c - sala 57
Klasa 4d – sala 34
Klasa 4f – sala 40
(…) tak szybko stad odchodzą jak drozd milkną w lipcu
jak dźwięk trochę niezgrabny lub jak suchy ukłon
żeby widzieć naprawdę zamykają oczy (…)
Jan Twardowski
Z głębokim żalem żegnamy księdza kanonika Janusza Stefanka, wieloletniego proboszcza parafii św. Józefa Robotnika w Kraśniku, dziekana dekanatu kraśnickiego, duchowego przewodnika i przyjaciela społeczności Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku. Jesteśmy wdzięczni za modlitwę, towarzyszenie nam w ważnych dla szkoły momentach, za każdy gest, za słowo i dyskretne wsparcie, życzliwość. Księże Proboszczu! Z Księdzem łatwiej nam było widzieć to, co ważne, dostrzegać wartości, które czasem gubią się w niełatwej szkolnej codzienności. Będzie nam brakowało obecności i towarzyszenia tak życzliwego, choć wymagającego pasterza. Księże Proboszczu, odpoczywaj w pokoju!
Społeczność „Reja”
REKRUTACJA 2025/2026
OFERTA EDUKACYJNA NA ROK SZKOLNY 2025/2026 - profile klas
Harmonogram rekrutacji 2025/2026
Regulamin rekrutacji 2025/2026
Dnia 24 stycznia 2025 roku uczniowie klas lingwistycznych 3c i 2c oraz uczennica klasy 3h uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez wykładowców Wydziału Filologicznego UMCS w Lublinie.
Dr Agnieszka Bryła-Cruz poprowadziła wykład „Twoja mowa Cię zdradza, a czasem nagradza, czyli o roli akcentu w życiu codziennym, reklamie i filmie”. Uczniowie mogli dowiedzieć się o znaczeniu różnych akcentów języka angielskiego i obejrzeć ciekawą prezentację.
„A nation gone to the dogs (?): Americans and their pets”- to tytuł warsztatów prowadzonych przez prof. dr hab. Małgorzatę Rutkowską, podczas których uczniowie poznali najważniejsze zasady pisania opowiadania, a następnie pracowali w grupach i tworzyli własne wypowiedzi. Opowiadania musiały zawierać podane słowa- było twórczo i zabawnie !
Była też okazja do spotkania ze studentami filologii angielskiej, którzy odpowiadali na pytania uczniów dotyczące przedmiotów akademickich i życia na uczelni.
Opiekę nad uczniami sprawowały: Wioletta Michalczyk-Ludian oraz Monika Majerowska