OGŁOSZENIE
W dniu 8 lipca 2025 roku o godzinie 9.00, zapraszamy absolwentów szkoły po odbiór świadectw dojrzałości.
Świadectwa będą wydawane przez wychowawców klas w salach lekcyjnych:
Klasa 4a – sala 43
Klasa 4b – sala 56
Klasa 4c - sala 57
Klasa 4d – sala 34
Klasa 4f – sala 40
(…) tak szybko stad odchodzą jak drozd milkną w lipcu
jak dźwięk trochę niezgrabny lub jak suchy ukłon
żeby widzieć naprawdę zamykają oczy (…)
Jan Twardowski
Z głębokim żalem żegnamy księdza kanonika Janusza Stefanka, wieloletniego proboszcza parafii św. Józefa Robotnika w Kraśniku, dziekana dekanatu kraśnickiego, duchowego przewodnika i przyjaciela społeczności Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku. Jesteśmy wdzięczni za modlitwę, towarzyszenie nam w ważnych dla szkoły momentach, za każdy gest, za słowo i dyskretne wsparcie, życzliwość. Księże Proboszczu! Z Księdzem łatwiej nam było widzieć to, co ważne, dostrzegać wartości, które czasem gubią się w niełatwej szkolnej codzienności. Będzie nam brakowało obecności i towarzyszenia tak życzliwego, choć wymagającego pasterza. Księże Proboszczu, odpoczywaj w pokoju!
Społeczność „Reja”
REKRUTACJA 2025/2026
OFERTA EDUKACYJNA NA ROK SZKOLNY 2025/2026 - profile klas
Harmonogram rekrutacji 2025/2026
Regulamin rekrutacji 2025/2026
Wyniki VI Wojewódzkiego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną
W ostatnią niedzielę (6 kwietnia) ogłoszone zostały wyniki VI Wojewódzkiego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną. Spośród wielu świątecznych dekoracji zgłoszonych do konkursu pierwszą nagrodę zdobyła praca Anny Prószyńskiej – uczennicy klasy 3c Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku.
Serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu!
Ideą wydarzenia jest popularyzowanie zanikającego zwyczaju własnoręcznego tworzenia palm i pisanek wielkanocnych. Konkurs obejmuje cztery kategorie: palma tradycyjna, palma współczesna, pisanka tradycyjna, pisanka współczesna. Jego celem jest kultywowanie tradycji świątecznych, rozwijanie kreatywności i wrażliwości estetycznej oraz kształtowanie wyobraźni twórczej. Wykonywanie pisanek wymaga cierpliwości, wytrwałości, koncentracji uwagi i logicznego myślenia. Zwycięska praca Anny Prószyńskiej powstała w wyniku zastosowania techniki woskowej z wielokrotnym barwieniem skorupki jajka. Autorka uzyskała w ten sposób wielokolorowy motyw inspirowany wzornictwem ludowym.