Jesteś tutaj: Start
Rodzic
Aktualności Reja
2024_25 W magicznym świecie teatru – dwa dni z kulturą w Lublinie



OGŁOSZENIE
W dniu 8 lipca 2025 roku o godzinie 9.00, zapraszamy absolwentów szkoły po odbiór świadectw dojrzałości.
Świadectwa będą wydawane przez wychowawców klas w salach lekcyjnych:
Klasa 4a – sala 43
Klasa 4b – sala 56
Klasa 4c - sala 57
Klasa 4d – sala 34
Klasa 4f – sala 40
(…) tak szybko stad odchodzą jak drozd milkną w lipcu
jak dźwięk trochę niezgrabny lub jak suchy ukłon
żeby widzieć naprawdę zamykają oczy (…)
Jan Twardowski
Z głębokim żalem żegnamy księdza kanonika Janusza Stefanka, wieloletniego proboszcza parafii św. Józefa Robotnika w Kraśniku, dziekana dekanatu kraśnickiego, duchowego przewodnika i przyjaciela społeczności Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku. Jesteśmy wdzięczni za modlitwę, towarzyszenie nam w ważnych dla szkoły momentach, za każdy gest, za słowo i dyskretne wsparcie, życzliwość. Księże Proboszczu! Z Księdzem łatwiej nam było widzieć to, co ważne, dostrzegać wartości, które czasem gubią się w niełatwej szkolnej codzienności. Będzie nam brakowało obecności i towarzyszenia tak życzliwego, choć wymagającego pasterza. Księże Proboszczu, odpoczywaj w pokoju!
Społeczność „Reja”
REKRUTACJA 2025/2026
OFERTA EDUKACYJNA NA ROK SZKOLNY 2025/2026 - profile klas
Harmonogram rekrutacji 2025/2026
Regulamin rekrutacji 2025/2026
W dniach 8 i 9 kwietnia 2025 roku uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja wzięli udział w wyjątkowej przygodzie teatralnej. W ramach projektu unijnego „Nowe umiejętności szansą na przyszłość”, którego celem jest rozwijanie kompetencji kulturowych młodzieży i promowanie polskiego dziedzictwa literackiego, zorganizowano dwa wyjazdy do Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Dzięki wsparciu projektu uczniowie mogli uczestniczyć w wydarzeniu całkowicie bezpłatnie.
Pierwszego dnia, 8 kwietnia, uczniowie udali się do teatru pod opieką: W. Kołodziejskiej, M. Spyry oraz A. Łukasika. Dzień później, 9 kwietnia, kolejną grupą zaopiekowały się panie: I. Różyńska, E. Koper oraz K. Kremlaś. Obie grupy miały okazję obejrzeć spektakl pt. „Niewiarygodna historia Małej S.” – współczesną i poruszającą interpretację znanej baśni Hansa Christiana Andersena „Mała syrenka” w reżyserii Miry Mańki.
Pełna humoru, wzruszeń i refleksji opowieść zabrała widzów do morskiej krainy rządzonej przez dzieci, ryby i syrenki. Spektakl w lekki, a zarazem głęboki sposób podejmował trudne tematy, takie jak samotność, smutek czy relacje z nieobecnym rodzicem. Pokazał, że teatr może być przestrzenią, w której nie tylko śmiejemy się i wzruszamy, ale również uczymy się rozmawiać o emocjach i wspierać siebie nawzajem.
Po zakończonym przedstawieniu uczniowie mieli okazję do refleksji i dzielenia się wrażeniami podczas wspólnego obiadu. Wyjazdy te były nie tylko wartościowym spotkaniem ze sztuką teatralną, ale także cenną lekcją wrażliwości, zrozumienia i uwagi na drugiego człowieka.