OGŁOSZENIE
W dniu 8 lipca 2025 roku o godzinie 9.00, zapraszamy absolwentów szkoły po odbiór świadectw dojrzałości.
Świadectwa będą wydawane przez wychowawców klas w salach lekcyjnych:
Klasa 4a – sala 43
Klasa 4b – sala 56
Klasa 4c - sala 57
Klasa 4d – sala 34
Klasa 4f – sala 40
(…) tak szybko stad odchodzą jak drozd milkną w lipcu
jak dźwięk trochę niezgrabny lub jak suchy ukłon
żeby widzieć naprawdę zamykają oczy (…)
Jan Twardowski
Z głębokim żalem żegnamy księdza kanonika Janusza Stefanka, wieloletniego proboszcza parafii św. Józefa Robotnika w Kraśniku, dziekana dekanatu kraśnickiego, duchowego przewodnika i przyjaciela społeczności Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku. Jesteśmy wdzięczni za modlitwę, towarzyszenie nam w ważnych dla szkoły momentach, za każdy gest, za słowo i dyskretne wsparcie, życzliwość. Księże Proboszczu! Z Księdzem łatwiej nam było widzieć to, co ważne, dostrzegać wartości, które czasem gubią się w niełatwej szkolnej codzienności. Będzie nam brakowało obecności i towarzyszenia tak życzliwego, choć wymagającego pasterza. Księże Proboszczu, odpoczywaj w pokoju!
Społeczność „Reja”
REKRUTACJA 2025/2026
OFERTA EDUKACYJNA NA ROK SZKOLNY 2025/2026 - profile klas
Harmonogram rekrutacji 2025/2026
Regulamin rekrutacji 2025/2026
W dniu 11.04. 2024 r. uczniowie klasy 4f (pod opieką p. I. Oszust) uczestniczyli w warsztatach pod tytułem „Jak przygotować pismo formalne na przykładzie pozwu oraz odwołania od decyzji administracyjnej”. Zajęcia poprowadził dr Bartosz Zalewski adiunkt Katedry Doktryn Polityczno – Prawnych i Prawa Rzymskiego UMCS w Lublinie. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z zasadami pisania pisma procesowego i urzędowego z wykorzystaniem własnej wiedzy przedmiotowej oraz prezentowanych przepisów prawnych. Warsztaty wzbogacono
o prezentację zawierającą wymogi formalne przewidziane dla pism procesowych, oznaczenie właściwości sądu, przykłady konstruowania poszczególnych elementów składowych.
Podsumowaniem zajęć były ćwiczenia praktyczne, w czasie których uczniowie samodzielnie przygotowywali wybrane pisma procesowe na przykładzie kazusów prawnych.
Warsztaty były doskonałą formą powtórzenia i utrwalenia wiadomości oraz umiejętności wymaganych na egzaminie maturalnym.