OGŁOSZENIE
W dniu 8 lipca 2025 roku o godzinie 9.00, zapraszamy absolwentów szkoły po odbiór świadectw dojrzałości.
Świadectwa będą wydawane przez wychowawców klas w salach lekcyjnych:
Klasa 4a – sala 43
Klasa 4b – sala 56
Klasa 4c - sala 57
Klasa 4d – sala 34
Klasa 4f – sala 40
(…) tak szybko stad odchodzą jak drozd milkną w lipcu
jak dźwięk trochę niezgrabny lub jak suchy ukłon
żeby widzieć naprawdę zamykają oczy (…)
Jan Twardowski
Z głębokim żalem żegnamy księdza kanonika Janusza Stefanka, wieloletniego proboszcza parafii św. Józefa Robotnika w Kraśniku, dziekana dekanatu kraśnickiego, duchowego przewodnika i przyjaciela społeczności Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku. Jesteśmy wdzięczni za modlitwę, towarzyszenie nam w ważnych dla szkoły momentach, za każdy gest, za słowo i dyskretne wsparcie, życzliwość. Księże Proboszczu! Z Księdzem łatwiej nam było widzieć to, co ważne, dostrzegać wartości, które czasem gubią się w niełatwej szkolnej codzienności. Będzie nam brakowało obecności i towarzyszenia tak życzliwego, choć wymagającego pasterza. Księże Proboszczu, odpoczywaj w pokoju!
Społeczność „Reja”
REKRUTACJA 2025/2026
OFERTA EDUKACYJNA NA ROK SZKOLNY 2025/2026 - profile klas
Harmonogram rekrutacji 2025/2026
Regulamin rekrutacji 2025/2026
W dniach 8-11 października 2024 roku odbyła się wycieczka klasy 3d, nad polskie morze. Wycieczka odbyła się w ramach projektu „Podróże z klasą”.
Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Stare Miasto w Toruniu oraz Żywe Muzeum Piernika, gdzie mieliśmy okazję wziąć udział w warsztatach wyrobu piernika oraz spróbować regionalnego smaku piernika.
Drugiego dnia byliśmy w Gdańsku i Gdyni. W Gdańsku zwiedzaliśmy z przewodnikiem Stare Miasto, przeszliśmy się ulicą Mariacką i odwiedziliśmy Bazylikę Mariacką zwaną często „Koroną Gdańska”, która jest największą w Europie świątynią wybudowaną z cegły. Potężne jej mury i wieże wznoszą się wysoko nad panoramą miasta oraz nad rozległą okolicą. Świątynia budowana była etapami przez 159 i ostatecznie zakończona 28 lipca 1502 roku. Zobaczyliśmy również słynną fontannę Neptuna.
W Gdyni byliśmy na molo w Orłowie i spacerowaliśmy po plaży podziwiając piękno natury i klif Orłowski. Następnie przejechaliśmy do Centrum Nauki Experyment gdzie uczyliśmy się nowych rzeczy poprzez interaktywne wystawy. Tego dnia udaliśmy się też na Skwer Kościuszki gdzie widzieliśmy „Dar Pomorza” i piękną plażę.
Trzeciego dnia odwiedziliśmy Słowiński Park Narodowy. Wchodziliśmy na Latarnie Morską w Czołpinie oraz przeszliśmy się plażą by dostać się na wydmę Czołpińską. Podziwialiśmy piękny krajobraz.
Ostatniego dnia zwiedzaliśmy z przewodnikiem piękny zamek w Malborku który w 1997 roku został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po wizycie na zamku wyruszyliśmy w podróż do domu.