OGŁOSZENIE
W dniu 8 lipca 2025 roku o godzinie 9.00, zapraszamy absolwentów szkoły po odbiór świadectw dojrzałości.
Świadectwa będą wydawane przez wychowawców klas w salach lekcyjnych:
Klasa 4a – sala 43
Klasa 4b – sala 56
Klasa 4c - sala 57
Klasa 4d – sala 34
Klasa 4f – sala 40
(…) tak szybko stad odchodzą jak drozd milkną w lipcu
jak dźwięk trochę niezgrabny lub jak suchy ukłon
żeby widzieć naprawdę zamykają oczy (…)
Jan Twardowski
Z głębokim żalem żegnamy księdza kanonika Janusza Stefanka, wieloletniego proboszcza parafii św. Józefa Robotnika w Kraśniku, dziekana dekanatu kraśnickiego, duchowego przewodnika i przyjaciela społeczności Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku. Jesteśmy wdzięczni za modlitwę, towarzyszenie nam w ważnych dla szkoły momentach, za każdy gest, za słowo i dyskretne wsparcie, życzliwość. Księże Proboszczu! Z Księdzem łatwiej nam było widzieć to, co ważne, dostrzegać wartości, które czasem gubią się w niełatwej szkolnej codzienności. Będzie nam brakowało obecności i towarzyszenia tak życzliwego, choć wymagającego pasterza. Księże Proboszczu, odpoczywaj w pokoju!
Społeczność „Reja”
REKRUTACJA 2025/2026
OFERTA EDUKACYJNA NA ROK SZKOLNY 2025/2026 - profile klas
Harmonogram rekrutacji 2025/2026
Regulamin rekrutacji 2025/2026
W ubiegły piątek, 18 października odbyła się wycieczka klas 3f i 4c do Łodzi. Miasto przywitało zwiedzających słoneczną pogodą. Pierwszym punktem wyprawy było łódzkie Orientarium. Jest to najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo - Wschodniej.
Budynek, wybiegi i woliery zajmują powierzchnię prawie 10 boisk piłkarskich. Zastosowane rozwiązania pozwalają utrzymywać zwierzęta na dużych przestrzeniach w połączeniu z innymi gatunkami
i w urozmaiconym środowisku. Mieszkańców Orientarium można obserwować z trzech perspektyw: podwodnej, lądowej oraz z góry. W Orientarium mieszka 35 gatunków zwierząt lądowych oraz 180 gatunków ryb.
Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Muzeum Kinematografii. Jest to drugie pod względem wielkości archiwum filmowe w Polsce. Zachowuje i upowszechnia zabytki z dziedziny techniki, sztuki i kultury filmowej.
Kolejnym punktem wycieczki był spacer tzw. "szlakiem filmowym" wraz z przewodnikiem, który pokazał zwiedzającym najbardziej interesujące miejsca i zabytki Łodzi takie, jak.: łódzka Szkoła Filmowa, pałac Karola Scheiblera, pałac Izraela Poznańskiego oraz liczne obiekty przy pięknie odnowionej ulicy Piotrkowskiej.
Wycieczkę zakończył dwugodzinny pobyt w Manufakturze łódzkiej - atrakcji turystycznej miasta, która jest jednocześnie miejscem spotkań, rajem dla smakoszy i wielbicieli znanych marek. To tętniąca życiem i dobrą energią atrakcja turystyczna miasta.
Opiekunkami na wycieczce były panie: Katarzyna Kremlaś i Anna Sosnówka.
FOTOGALERIA