Jesteś tutaj: Start
Uczeń
Absolwenci
Aktualności Reja
2024_25 Wyjazd do Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie – spektakl „Nad Niemnem”.




OGŁOSZENIE
W dniu 8 lipca 2025 roku o godzinie 9.00, zapraszamy absolwentów szkoły po odbiór świadectw dojrzałości.
Świadectwa będą wydawane przez wychowawców klas w salach lekcyjnych:
Klasa 4a – sala 43
Klasa 4b – sala 56
Klasa 4c - sala 57
Klasa 4d – sala 34
Klasa 4f – sala 40
(…) tak szybko stad odchodzą jak drozd milkną w lipcu
jak dźwięk trochę niezgrabny lub jak suchy ukłon
żeby widzieć naprawdę zamykają oczy (…)
Jan Twardowski
Z głębokim żalem żegnamy księdza kanonika Janusza Stefanka, wieloletniego proboszcza parafii św. Józefa Robotnika w Kraśniku, dziekana dekanatu kraśnickiego, duchowego przewodnika i przyjaciela społeczności Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku. Jesteśmy wdzięczni za modlitwę, towarzyszenie nam w ważnych dla szkoły momentach, za każdy gest, za słowo i dyskretne wsparcie, życzliwość. Księże Proboszczu! Z Księdzem łatwiej nam było widzieć to, co ważne, dostrzegać wartości, które czasem gubią się w niełatwej szkolnej codzienności. Będzie nam brakowało obecności i towarzyszenia tak życzliwego, choć wymagającego pasterza. Księże Proboszczu, odpoczywaj w pokoju!
Społeczność „Reja”
REKRUTACJA 2025/2026
OFERTA EDUKACYJNA NA ROK SZKOLNY 2025/2026 - profile klas
Harmonogram rekrutacji 2025/2026
Regulamin rekrutacji 2025/2026
W dniu 6 grudnia 2024 roku grupa uczniów, pod opieką Pań: I. Różyńskiej, E. Koper i A. Pulińskiej, uczestniczyła w wyjeździe do Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Zajęcia wyjazdowe zorganizowano w ramach realizacji projektu unijnego „Nowe umiejętności szansą na przyszłość”, który umożliwia młodzieży rozwijanie kompetencji kulturowych i poznawanie dzieł literatury polskiej. Wyjazd był w pełni finansowany z funduszy projektowych, dzięki czemu uczestnictwo było dla młodzieży całkowicie bezpłatne. Po spektaklu uczniowie mieli zapewniony obiad, który stanowił doskonałą okazję do wymiany wrażeń z przedstawienia.
Spektakl „Nad Niemnem”, oparty na powieści Elizy Orzeszkowej, ukazał historię dwóch rodzin – Korczyńskich i Bohatyrowiczów – których losy, mimo różnic społecznych i majątkowych, łączy powstańcza przeszłość i wspólne marzenie o wolnej Polsce. Reżyserzy, podobnie jak autorka powieści, stworzyli nie tylko opowieść o trudnych czasach, ale także wizję patriotycznej baśni, w której natura i kultura ludowa stają się źródłem nadziei oraz fundamentem etosu pracy i wspólnoty. Wyjątkowego charakteru widowisku nadała współpraca z Muzeum Wsi Lubelskiej, które wsparło przygotowania do spektaklu.
Dzięki projektowi unijnemu uczniowie nie tylko zapoznali się z jednym z najważniejszych dzieł literatury narodowej, ale także mieli okazję doświadczyć kultury teatralnej w profesjonalnym wydaniu. Wyjazd był doskonałą lekcją, która na długo pozostanie w pamięci uczestników, inspirując ich do dalszego rozwoju i poszukiwania wartości w sztuce.