Jesteś tutaj: Start
Uczeń
Absolwenci
Aktualności Reja
2019/2020 Projekt Erasmus+ "Na tropach mitów w gąszczu historii"




OGŁOSZENIE
W dniu 8 lipca 2025 roku o godzinie 9.00, zapraszamy absolwentów szkoły po odbiór świadectw dojrzałości.
Świadectwa będą wydawane przez wychowawców klas w salach lekcyjnych:
Klasa 4a – sala 43
Klasa 4b – sala 56
Klasa 4c - sala 57
Klasa 4d – sala 34
Klasa 4f – sala 40
(…) tak szybko stad odchodzą jak drozd milkną w lipcu
jak dźwięk trochę niezgrabny lub jak suchy ukłon
żeby widzieć naprawdę zamykają oczy (…)
Jan Twardowski
Z głębokim żalem żegnamy księdza kanonika Janusza Stefanka, wieloletniego proboszcza parafii św. Józefa Robotnika w Kraśniku, dziekana dekanatu kraśnickiego, duchowego przewodnika i przyjaciela społeczności Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku. Jesteśmy wdzięczni za modlitwę, towarzyszenie nam w ważnych dla szkoły momentach, za każdy gest, za słowo i dyskretne wsparcie, życzliwość. Księże Proboszczu! Z Księdzem łatwiej nam było widzieć to, co ważne, dostrzegać wartości, które czasem gubią się w niełatwej szkolnej codzienności. Będzie nam brakowało obecności i towarzyszenia tak życzliwego, choć wymagającego pasterza. Księże Proboszczu, odpoczywaj w pokoju!
Społeczność „Reja”
REKRUTACJA 2025/2026
OFERTA EDUKACYJNA NA ROK SZKOLNY 2025/2026 - profile klas
Harmonogram rekrutacji 2025/2026
Regulamin rekrutacji 2025/2026
ZS nr 2 wspólnie ze szkołami partnerskimi z Norwegii, Włoch, Hiszpanii, Francji i Portugalii realizuje projekt KA 229 „Na tropach mitów w gąszczu historii” finansowany przez program Erasmus+ Współpraca Partnerska Szkół.
W ramach projektu odbędzie się 6 wymian międzynarodowych, w których wezmą udział nauczyciele oraz uczniowie w wieku 15-18 lat.
Celem projektu jest podniesienie poziomu kluczowych kompetencji i umiejętności, szczególnie umiejętności posługiwania się językiem ojczystym i językiem hiszpańskim, rozwój technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz promocja i podkreślanie dziedzictwa kulturowego Europy. W ramach zaplanowanych działań uczniowie będą uczestniczyć w różnorodnych zajęciach i wydarzeniach mających na celu poznawanie wybranych mitologii świata i doskonalenie narzędzi TIK w nauce języka hiszpańskiego. Językiem roboczym projektu jest język hiszpański.
W szkole partnerskiej w Portugalii, w Agrupamento de Escolas Latino Coelho Lamego odbyło się pierwsze spotkanie koordynatorów projektu, w którym uczestniczyli nauczyciele i dyrektorzy szkół. Koordynatorzy uzgodnili terminy i tematy wszystkich wymian zagranicznych oraz doprecyzowali podział zadań i obowiązków dla każdej szkoły partnerskiej. Nauczyciele uczestniczyli również w szkoleniach na temat nowych trendów TIK w nauczaniu języka hiszpańskiego, poznali różne aplikacje internetowe do tworzenia zasobów i sprawdzania wiedzy oraz programy animacji komputerowych.
Szczegółowe informacje na temat projektu można uzyskać u koordynatorów: p. Moniki Hatłas i p. Agaty Zagozdon.
Dokumentacja do pobrania: