Jesteś tutaj: Start
Uczeń
Absolwenci
Aktualności Reja
2021/2022 Zajęcia warsztatowe na UM, WSEI i UMCS




OGŁOSZENIE
W dniu 8 lipca 2025 roku o godzinie 9.00, zapraszamy absolwentów szkoły po odbiór świadectw dojrzałości.
Świadectwa będą wydawane przez wychowawców klas w salach lekcyjnych:
Klasa 4a – sala 43
Klasa 4b – sala 56
Klasa 4c - sala 57
Klasa 4d – sala 34
Klasa 4f – sala 40
(…) tak szybko stad odchodzą jak drozd milkną w lipcu
jak dźwięk trochę niezgrabny lub jak suchy ukłon
żeby widzieć naprawdę zamykają oczy (…)
Jan Twardowski
Z głębokim żalem żegnamy księdza kanonika Janusza Stefanka, wieloletniego proboszcza parafii św. Józefa Robotnika w Kraśniku, dziekana dekanatu kraśnickiego, duchowego przewodnika i przyjaciela społeczności Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku. Jesteśmy wdzięczni za modlitwę, towarzyszenie nam w ważnych dla szkoły momentach, za każdy gest, za słowo i dyskretne wsparcie, życzliwość. Księże Proboszczu! Z Księdzem łatwiej nam było widzieć to, co ważne, dostrzegać wartości, które czasem gubią się w niełatwej szkolnej codzienności. Będzie nam brakowało obecności i towarzyszenia tak życzliwego, choć wymagającego pasterza. Księże Proboszczu, odpoczywaj w pokoju!
Społeczność „Reja”
REKRUTACJA 2025/2026
OFERTA EDUKACYJNA NA ROK SZKOLNY 2025/2026 - profile klas
Harmonogram rekrutacji 2025/2026
Regulamin rekrutacji 2025/2026
W dniu 21 września uczniowie z klasy 3a i 3b pod opieką p. Elżbiety Fili i p. Małgorzaty Spyry uczestniczyli zajęciach warsztatowych przygotowanych przez pracowników lubelskich uczelni.
Zajęcia w Collegium Maximum Uniwersytetu Medycznego przybliżyły młodzieży codzienne problemy seniorów. Po założeniu specjalnego symulatora każdy z uczestników mógł przekonać się, jakich ograniczeń doświadczają osoby po 65 roku życia. Podstawowe czynności z codziennego życia, np. leżenie w łóżku, poranna toaleta, czytanie książki czy spacer okazały się nie lada wyzwaniem.
Podczas zajęć w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji nasi uczniowie zapoznali się z działaniem wirtualnego stołu do nauki anatomii. Dzięki niemu mogli przeprowadzić „wirtualną sekcję ciała”, wykonać przekrój wybranego miejsca i poznać wewnętrzną budowę ludzkiego ciała.
Zajęcia na wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS były praktycznymi ćwiczeniami rozszerzającymi wiedzę na temat funkcjonowania narządów zmysłów. Uczestnicy mieli możliwość m.in. porównania przewodnictwa powietrznego i kostnego fal akustycznych, zbadania czucia dotyku i ucisku na skórze różnych części ciała, oznaczanie ostrości wzroku i pola widzenia, stwierdzenia plamki ślepej na siatkówce, badanie widzenia barw, oznaczania progu smaków.