ul.Gen.Sikorskiego 25,
23-204 Kraśnik

81 8256986
rey@rey.edu.pl

Informujemy, że wznowiony został English Culture Corner (ECC). Skierowany jest do wszystkich, którzy interesują się językiem angielskim i kulturą głównych państw anglojęzycznych: Great Britain i USA. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś ciekawego na ten temat zachęcamy i zapraszamy do odwiedzania tej sekcji kulturowej redagowanej przez p.Annę Pędziwiatr. Zobacz więcej.

Harmonogram spotkań z rodzicami 29.01.2020 r. (środa)

  1. 16:15 – spotkanie rodziców uczniów klas maturalnych z dyrekcją w auli
  2. 17:00 – spotkanie rodziców uczniów klas I,II,III z wychowawcami klas

w przydzielonych poniżej salach:

Czytaj więcej...

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 09.01.2020 r. na Wydziale Ekonomicznym UMCS odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, w którym reprezentowali powiat kraśnicki: Katarzyna Staruch, Michał Rozmus, Kosma Knap - 3a LO, Dominik Sakłaski i Michał Wagner - 2AT. Wyniki II etapu zostaną opublikowane 10 lutego. Opiekunem uczniów jest p. J. Wąsik.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

Grupa uczniów klas I i II Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku już po raz drugi zakwalifikowała się do II etapu konkursu europejskiego Euroscola. I etap konkursu odbył się 13 grudnia 2020r. i  polegał na rozwiązaniu quizu internetowego z wiedzy o krajach europejskich oraz Unii Europejskiej. W II etapie uczniowie będą  musieli przygotować pracę ( w formie filmu, eseju, memu) na tematy wskazane przez organizatora konkursu. W ubiegłym roku nasi uczniowie wywalczyli sobie miejsce na wyjazd do Strasburga  na symulacje obrad Parlamentu Europejskiego. Mamy nadzieję, że i w tym roku powalczą o ten wyjazd. Trzymamy kciuki. Osoby odpowiedzialne  za konkurs w szkole to nauczyciel j. angielskiego p. Renata Łapaj oraz nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie p. Katarzyna Kremlaś.

Miło nam poinformować, że w dniu 08.01.2020 r. odbył się w formie elektronicznej etap szkolny II edycji ogólnopolskiego turnieju wiedzy o finansach i ekonomii dla szkół średnich „Sukces Na Bank”.

W zmaganiach szkolnych uczestniczyła drużyna w skład której wchodzili uczniowie z LO i TE: Katarzyna Staruch, Jakub Biały, Michał Rozmus- 3a LO, Kamil Kotowski- 1a LO, Dominik Sakłaski- 2 AT.

Uczniowie rozwiązali test na 80% w czasie 15 minut i 5 sekund i zajęli  94 lokatę w kraju (ocenie podlegała poprawność odpowiedzi i czas). Zamieszczony poniżej skan zawiera informację na temat wyniku drużyny.

Etap szkolny ogólnopolskiego konkursu przeprowadził opiekun merytoryczny zawodników p. Janusz Wąsik.

Serdecznie gratulujemy.

 
Miło nam poinformować,że ucz. kl. 3d Maciej Żyśko ( nauczyciel uczący p. Małgorzata Spyra) i ucz. kl. 3a Mikołaj Dżugaj (nauczyciel uczący p. Renata Łapaj) zakwalifikowali się do II okręgowego etapu Olimpiady Języka Angielskiego. W dniu 10 stycznia 2020r na UMCS odbyła się pierwsza pisemna część II etapu Olimpiady. Nasi uczniowie zostali po niej zakwalifikowani do drugiej ustnej części II etapu Olimpiady, która odbędzie się 10 lutego 2020r. Życzymy powodzenia!

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 3b – Szczepan Daniel zakwalifikował się do części ustnej II etapu LXI Olimpiady Historycznej. Opiekunem ucznia jest p. Mariusz Jach.

Serdecznie gratulujemy!

Dnia 10 stycznia, na UMCS w Lublinie, odbył się etap okręgowy Olimpiady Języka Francuskiego. Do etapu okręgowego zakwalifikowali się obaj uczniowie, którzy wzięli udział w etapie szkolnym olimpiady  -  Maciej Żyśko z klasy 3 d oraz Bartłomiej Borowski z klasy 1c G. Uczniom gratulujemy zakwalifikowania się do etapu okręgowego. Wyniki z tego etapu powinny być ogłoszone na początku lutego 2020r.
opiekun, E. Lasek
 

Z przyjemnością informujemy, że Mikołaj Dżugaj z klasy 3a zakwalifikował się do II etapu 71. Olimpiady Matematycznej. Opiekunem ucznia jest p. Tomasz Grębski.

Serdecznie gratulujemy!                                                                                          

Z przyjemnością informujemy, że dziewięciu naszych uczniów przekroczyło szacunkowy próg punktowy kwalifikujący do etapu okręgowego Olimpiady Przedsiębiorczości. Próg ustalony dla okręgu krakowskiego przekroczyli: Mikołaj Mazik i Kamil Kotowski - 1a LO, Dominik Sakłaski - 2AT, Julia Dolan, Filip Furgała, Klaudia Sokół, Weronika Depta - 1b LO, Jakub Biały i Michał Rozmus - 3a LO.

Nauczycielem przygotowującym uczniów jest p. Janusz Wąsik.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie okręgowym, który odbędzie się w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

 

W dniu 9.01.2020 r. odbył się koncert noworoczny uczniów „ Reja” w filii nr 1 Biblioteki Publicznej w Kraśniku. W koncercie wystąpili:Karolina Pęzioł i Jakub Kowalewski -  konferansjerzy; Patrycja Nowak, Alicja Żurek, Aleksandra Wróbel – wokal; Bartek Mulier - wokal, pianino; Mateusz Wieczorek- pianino; Jakub Biały- wokal, gitara; Jakub Drzewiej - gitara. Opiekę artystyczną nad młodzieżą sprawował p.Mariusz Jach. Serdecznie dziękujemy Pani Kierownik Irenie Bykowskiej za pomoc w przygotowaniu koncertu. 

M.J.