ul.Gen.Sikorskiego 25,
23-204 Kraśnik

81 8256986
rey@rey.edu.pl

W dniu 16.09.2021 r. uczniowie klas maturalnych naszej szkoły wzięli udział w Salonie Maturzystów, który odbył się w formule on-line. Młodzież odwiedziła wirtualne stoiska uczelni, m. in.: Perspektyw, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie oraz wielu innych. Został także udostępniony „Informator dla Maturzystów 2022” w formie interaktywnego e-booka. Znajdują się w nim informacje dotyczące matury 2022, zasad wyboru studiów, rankingi wszystkich typów uczelni, 71 najpopularniejszych kierunków studiów, prezentacje ośrodków akademickich. W trakcie Salonu Maturzystów uczniowie wzięli również udział w wybranych przez siebie wykładach, m. in.:

Czytaj więcej...

Dnia 20 września 2021 roku uczniowie klasy 3BG pod opieką p.Urszuli Gryniuk i p. Marzeny Matuszkiewicz uczestniczyli w zajęciach w Collegium Pharmaceuticum i Uniwersytecie Medycznym Wydział Nauk o Zdrowiu. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy wykładu : Medyczna marihuana i inne kannabinoidy w lecznictwie – nadzieja czy zagrożenie? Po wykładzie nawiązała się dyskusja. Następnie uczestniczyliśmy w ćwiczeniach praktycznych : pomiar ciśnienia krwi, wykonywaliśmy wstrzyknięcia podskórne, domięśniowe i dożylne na fantomie, zakładaliśmy wenflon i pobieraliśmy krew - ćwiczenia na fantomie oraz oswajaliśmy się z pielęgnacją niemowląt.

Czytaj więcej...

Nasza szkoła przyłączyła się do dziesiątej, jubileuszowej edycji Narodowego Czytania. W poniedziałek, 6 września uczniowie klasy 3f (politologiczno – prawniczej) odczytali fragmenty „Moralności pani Dulskiej” – najbardziej znanego dramatu Gabrieli Zapolskiej. Mieli okazję nie tylko docenić uniwersalność przesłania utworu, ale i rozwijać umiejętności polonistyczne. Pomocą młodzieży w przygotowaniu akcji służyli nauczyciele bibliotekarze i nauczyciel języka polskiego. (foto)

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego, czyli INTEGRACJA.


Dnia 15.09.2021 r. grupa 38 uczniów klas: 1b i 2f pod opieką: p. E Skrzypiec, p. E. Fili, p. I. Oszust oraz p. P. Malarczyka uczestniczyła w spotkaniu integracyjnym nad zalewem kraśnickim.
Impreza rozpoczęła się tradycyjnie od wspólnego pieczenia kiełbasek. Czas umilały wspólne gry i zabawy oraz słoneczna strefa relaksu. Całości dopełniała piękna pogoda oraz świetna atmosfera.

Fotogaleria

/I.O./

 

,,Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”.

  • Św. Augustyn

Sowiecki cios w plecy

O godzinie czwartej rano 17 września 1939, bez wypowiedzenia wojny łamiąc przy tym pakt o nieagresji i jego postanowienia wojska sowieckie dokonały zbrojnej napaści na wschodnie tereny Rzeczypospolitej. Wypełniły tym samym tajemniczy pakt Ribbentrop-Mołotow, który zakładał, że tereny Rzeczypospolitej zostaną podzielone pomiędzy ZSRR a III Rzeszą. Miał na celu całkowitą likwidację państwa polskiego i to, żeby Polska już nigdy nie wstała z popiołów. Z uwagi na trwającą od 1 września 1939 r. walkę z niemieckim najeźdźcą, wschodnich rubieży Rzeczypospolitej broniły jedynie szczupłe siły Korpusu Ochrony Pogranicza i nieliczne oddziały Wojska Polskiego. Większość wojsk skupiała się na walce z zachodnim najeźdźcą. Po wkroczeniu do Polski żołnierze Armii Czerwonej dokonywali licznych zabójstw, grabieży i gwałtów. Agresja ZSRR w dużym stopniu była nakierowana na eksterminację polskich elit. Zawsze, gdy chce się zniszczyć naród, uderza się w tych najcenniejszych, jak młodzież (przyszłość narodu) oraz inteligencję, czyli autorytety. Po napaści aresztowano ponad 200 tys. Polaków, w tym oficerów, ziemian, urzędników państwowych i przedstawicieli inteligenckich zawodów.

Czytaj więcej...

W dniu 05.10.2020 r. (we wtorek) od godziny 900 do 1300 na parkingu przy ZS nr 2 w Kraśniku odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi i rejestracji dawców szpiku kostnego.

 

Jeśli masz ukończone 18 lat i cieszysz się dobrym zdrowiem, zgłoś się!

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby pełnoletnie chętne do oddawania krwi.

Kandydat na dawcę powinien spełniać następujące warunki:

Czytaj więcej...

Zmarł Eliasz Choroszy, wieloletni nauczyciel i wychowawca wielu pokoleń uczniów w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Reja, uhonorowany tytułem Kraśniczanina Roku.

Eliasz Choroszy to można dziś rzec kultowa postać kraśnickiej edukacji. Był długoletnim nauczycielem fizyki, astronomii i jęz. łacińskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Reja w Kraśniku. Był także współzałożycielem Szkoły Społecznej im. 24. Pułku Ułanów w Kraśniku. Pisał także podręczniki i testy z fizyki.  

W 2003 roku uhonorowany został tytułem Kraśniczanina Roku.

Pogrzeb odbędzie się 15 września o godz. 15.00 w Turbi koło Stalowej Woli. 

(źródło: krasnik24.pl)