UWAGA

ul.Gen.Sikorskiego 25,
23-204 Kraśnik

81 8256986
rey@rey.edu.pl

W dniu 24.06.2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/22. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP Kazimierz Choma, Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla, przedstawiciel RR Agnieszka Kaczmarska, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne , Rodzice i Uczniowie. Akademię wraz z uczniami przygotowali: A. Pędziwiatr, M. Jach, J. Wąsik, A. Sosnówka i A. Łukasik. 

Prezentacja z zakończenia 

Galeria zdjęć

,,Nauka to pokarm dla rozumu”.
Lew Tołstoj

Zaproszenie

Dyrekcja ZS nr 2 w Kraśniku zaprasza

Uczniów Liceum i Technikum

Grono Pedagogiczne

Rodziców

Pracowników Administracji i Obsługi

na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

w dniu 24.06.2022r. w ZS nr 2

 

Porządek uroczystości:

 

9:00 - Msza Święta w kościele Parafialnym Św. Józefa Robotnika w Kraśniku;

10:00 - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w Zespole Szkół nr 2 w Kraśniku – sala gimnastyczna;

11:00 - Spotkania Wychowawców z Uczniami w salach lekcyjnych – rozdanie świadectw.

 

Wykaz sal na spotkania Wychowawców z Uczniami

Czytaj więcej...

W dniu 09.06.2022r. odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Proekologiczne Walory Rodzinnych Ogrodów Działkowych, organizowanego przez Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Kraśniku. W obecności Starosty Kraśnickiego Pana Andrzeja Rolli, Przewodniczącego Rady Powiatu Kraśnickiego Pana Jacka Dubiela zostały wręczone podziękowania, dyplomy i nagrody uczniom, nauczycielom i wyróżnionym działkowcom. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 3b Nikola Burak, Amelia Mucha, Weronika Pąk, Karolina Chwiej pod opieką pani Urszuli Gryniuk. Głównymi celami konkursu jest budzenie świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw proekologicznych wśród działkowców i młodzieży ze szkół średnich oraz podejmowanie aktywnych działań na rzecz ochrony środowiska. Uczennice przygotowały prezentację dotyczącą proekologicznych walorów i zalet Rodzinnych Ogrodów Działkowych oraz podejmowanych przez działkowców działań pro środowiskowych. Udział w konkursie pogłębił współpracę ze środowiskiem lokalnym- mieszkańcami Kraśnika i przedstawicielami Starostwa Powiatu Kraśnickiego.

Czytaj więcej...

W dniu 06.06.2022r. klasy 1b i 1c wraz z nauczycielami (p. Edyta Skrzypiec, p. Katarzyna Kremlaś , p. Piotr Biały, p. Robert Strzyż) wybrali się na wycieczkę w góry. Pierwszym przystankiem po wyjeździe z Kraśnika były Pieniny – pasmo górskie w łańcuchu Karpat, położone w południowej Polsce i północnej Słowacji. Tam według wcześniej przygotowanego planu zdobyliśmy dwa szczyty: Sokolicę (747 m. n. p. m.)  oraz Trzy Korony (982 m. n. p. m.). Po zdobyciu tych dwóch szczytów zmęczeni, ale dumni z siebie dotarliśmy do miejsca docelowego i zakwaterowaliśmy się.

Kolejnego dnia 07.06.2022r. wyruszyliśmy całą grupą w Tatry, dokładnie na największe jezioro w Polskich Tatrach - Morskie Oko.

Czytaj więcej...

W dniu 10.06.2022r. grupa 36 uczniów Reja pod opieką p. Iwony Oszust, p. Agnieszki Przywary, p. Pawła Malarczyka i p. Stanisława Cieślika uczestniczyli
w wyjeździe na Roztocze Środkowe. Nadrzędnym celem wycieczki było aktywne spędzenie wolnego czasu na łonie natury, czyli spływ kajakowy na trasie: Obrocz - Bagno. Nazwa miejscowości, punktu docelowego - „Bagno” brzmiała nieco złowieszczo. Wszak nikt nie pragnie kończyć w bagnie. Jednak wbrew naszym obawom, to początki okazały się najtrudniejsze.

Wieprz - największa rzeka Wyżyny Lubelskiej, prawy dopływ Wisły, na wysokości okolic Zwierzyńca płynie leniwie i jest płytka, aczkolwiek silnie meandruje. Toteż młodzi adepci kajakarstwa, szczególnie ci co nie mieli wcześniej do czynienia z łódką mieli spore problemy. I było jak w znanej piosence: „prawy do lewego”, czyli więcej od brzegu do brzegu, a mniej do przodu😊

Czytaj więcej...