UWAGA

ul.Gen.Sikorskiego 25,
23-204 Kraśnik

81 8256986
rey@rey.edu.pl

W dniu 16 listopada 2022 roku w Zespole Szkół nr 2 w Kraśniku podczas lekcji wychowania fizycznego odbył się pokaz podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Bazując na wiedzy i doświadczeniu zdobytym podczas swojej działalności w ramach Szkolnego Koła PCK wolontariusze: Maria Gustaw, Aleksandra Ośka, Magdalena Kowalczyk, Wiktoria Kocon, Klaudia Siennicka i Marcin Zamłyński przeprowadzili lekcję pokazową dla uczniów klas: 2a, 2b i 2f w liczbie łącznie około 90 osób.

W części teoretycznej pokazu członkowie SK PCK zaznajomili swoich kolegów z zagadnieniami dotyczącymi udzielania pierwszej pomocy osobom przytomnym i nieprzytomnym. Zwrócili szczególną uwagę na zasady postępowania, którymi należy kierować się w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia poszkodowanego. Podkreślili niezwykle istotną rolę zabezpieczenia miejsca zdarzenia, sprawdzenia stanu i funkcji życiowych ofiary, a także prawidłowego wykonania resuscytacji krążeniowo-oddechowej i innych czynności ratunkowych.

Młodzież miała okazję przekonać się jak powinno wyglądać postępowanie w przypadkach takich jak: omdlenie, skręcenie, złamanie, zwichnięcie.

Czytaj więcej...

W ramach działań profilaktycznych oraz w trosce o bezpieczeństwo wychowanków dnia 15 listopada 2022 roku odbyły się zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w Internacie.

Gościliśmy przedstawicieli Komendy Policji w Kraśniku mł. asp. Pawła Cieliczko i mł. asp. Łukasza Guściorę, którzy omówili obszary dotyczące bezpieczeństwa, występujące zagrożenia demoralizacji i sposoby ich unikania, a także przybliżyli wiedzę na temat odpowiedzialności karnej osób nieletnich i pełnoletnich.

W czasie zajęć młodzież otrzymała materiały edukacyjne od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kraśniku na temat programu edukacyjnego „Ars – czyli jak dbać o miłość?” - mającego na celu profilaktykę używania substancji psychoaktywnych, alkoholu.

Czytaj więcej...

W dniu 17.11.2022 r. uczniowie klas trzecich i czwartych spotkali się z przedstawicielami Mobilnych Zespołów Rekrutacyjnych 2 LBOT 24  batalionu lekkiej piechoty w Kraśniku. W czasie spotkania młodzież miała możliwość obejrzenia prezentacji i uzyskania informacji, jaki jest cel tworzenia oddziałów obrony terytorialnej, a także kto i w jaki sposób może się ubiegać o wstąpienie w szeregi oddziałów oraz jakie korzyści daje przynależność do WOT.
Jak podkreślali nasi goście, służba w oddziałach obrony terytorialnej to doskonały sposób na samorealizację i rozwój zawodowy.

Czytaj więcej...104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę społeczność „Reja” uczciła biorąc udział w powiatowych obchodach tego święta. Uczestnicy Marszu dla Niepodległej zebrali się w dniu 11 listopada w wyznaczonym przez organizatorów miejscu, gdzie otrzymali narodowe flagi i biało-czerwone kotyliony. Uroczysty pochód z powiewającymi na wietrze flagami rozpoczął się od Alei Niepodległości. Trasa przemarszu przebiegała kolejno ulicami Mickiewicza, Szpitalnej i Lelka Sowy.

Czytaj więcej...

W dniu 21 listopada odbył się etap ustny szkolnych eliminacji XLIX Olimpiady Historycznej. Przystąpili do niego uczniowie wytypowani na podstawie prac pisemnych o tematyce historycznej. Do etapu okręgowego zakwalifikowali się:

Gozdalska Katarzyna (kl.3f); opiekun - p. Iwona Oszust,

Kuśmierz Dominika (kl. 4f ); opiekun - p. Agnieszka Przywara,

Pawłowska Klaudia (kl. 4f); opiekun - p. Agnieszka Przywara,

Woźniak Maciej (kl. 4b); opiekun - p. Katarzyna Kremlaś.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

W dniu 10.11.2022 r. społeczność Reja świętowała 104 – tą  Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Na uroczystości mieliśmy przyjemność gościć Starostę Kraśnickiego pana Andrzeja Rollę. Uczniowie naszego Zespołu Szkół wraz z Zespołem Tanecznym doskonalącym swoje umiejętności w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku zaprezentowali patriotyczny program artystyczny.

 „Jeszcze jeden listopad do okna zapukał

Żółtych liści szelestem.. I znów nas odszukał

Czytaj więcej...

W dniu 21 listopada 2022 roku gościliśmy w naszej szkole dr hab. Roberta Trypuza, profesora KUL, pracownika Katedry Podstaw Informatyki KUL, koordynatora kierunku Sztuczna Inteligencja na KUL-u. Pan Profesor wygłosił bardzo interesujące wykłady dla naszych uczniów na temat sztucznej inteligencji: Jak AI pozwala manipulować nami w sieci? W wykładach wzięły udział klasy: 4a, 4b, 4c, 4d, 4e, 4f, IVAT, 3a, 3b, 2a, 1AT. Koordynatorem wykładów był p. Tomasz Grębski.

Czytaj więcej...

08.10.2022r. w hali sportowej ZS nr 3 w Kraśniku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Licealiada w drużynowym badmintonie dziewcząt i chłopców.

Nasze drużyny dziewcząt i chłopców zajęły II miejsce przegrywając z ZS nr 3 w Kraśniku.

Skład drużyny dziewcząt:

Mikita Edyta 4a

Lenart Maria 4a

Skład drużyny chłopców:

Czytaj więcej...


Szkoła do hymnu - Rej do hymnu.
Już po raz piąty włączyliśmy się do akcji, aby w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewać „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku było to we czwartek, 10 listopada. W ten sposób uczciliśmy jako społeczność szkolna wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.