Dnia 15 kwietnia 2024 r. na Wydziale Prawa i Administracji UMCS w Lublinie
w ramach wydziałowych drzwi otwartych odbył się „Dzień z prawem”. Wydarzenie rozpoczęło się od spotkania eksperckiego z udziałem: Pana Wicemarszałka Senatu Michała Kamińskiego, Pana Senatora Jacka Treli oraz Dyrektora Biura Legislacyjnego Kancelarii Sejmu dr. Piotra Kędziory i Wicedyrektor Departamentu Prawnego i Kształcenia Rządowego Centrum Legislacji Pani Barbary Trojanowskiej.

Uczniowie klas: 1f,3f i 4f pod opieką p. A. Niedzieli, p. A. Przywary i p. I. Oszust mieli okazję do pogłębienia wiedzy na temat podstaw procesu legislacyjnego w Polsce oraz udziału w dyskusji na temat współczesnych wyzwań w zakresie tworzenia prawa.

W ramach wydarzenia zaprezentowano wydziałową ofertę dydaktyczną, symulację procesu sądowego oraz wykłady eksperckie.