W środę 17 kwietnia 2024 na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 4 w Biłgoraju odbyły się Mistrzostwa Rejonu w piłce nożnej dziewcząt. Nagrodą dla zwycięzcy etapu rejonowego był awans do Mistrzostw Województwa. W zmaganiach, poza naszą drużyną, wzięły udział następujące szkoły: I Liceum Ogólnokształcące im. Organizacji Narodów Zjednoczonych w Biłgoraju, Zespół Szkół im. W. Witosa w Janowie Lubelskim.

Podczas zmagania się na boisku, emocje sięgały zenitu, a dynamika gry nie pozwalała oderwać wzroku od składnie przeprowadzanych akcji. Każda drużyna prezentowała wysoki poziom umiejętności, a każda bramka zdobyta wywoływała wybuch radości na trybunach. Nasze dziewczęta po raz kolejny zaprezentowały swój nieprzeciętny talent, znajomość aspektów taktycznych, umiejętność gry zespołowej.

Zespół Szkół nr 2 w Kraśniku zajął I miejsce w Mistrzostwach Rejonu w piłce nożnej dziewcząt, awansując do Mistrzostw Województwa, które odbędą się 23 kwietnia 2024 w Chełmie. Po raz pierwszy w historii naszej szkoły żeńska reprezentacja piłkarek zajęła pierwsze miejsce w etapie rejonowym, co jeszcze bardziej podkreśla ten sukces.

Drużynę naszej szkoły reprezentowały:

1. Faustyna Matyśkiewicz - kl. 1e
  2. Zuzanna Lendzion - kl. 1e
  3. Lena Oszust - kl. 1e
  4. Dominika Madej - kl. 1e
  5. Patrycja Sikora - kl. 2d
  6. Julia Zbytniewska - kl. 2d
  7. Jagoda Firlej - kl. 2aT
  8. Gabriela Zarzycka - kl. 2g
  9. Julia Borycka - kl. 2g

Wyniki spotkań:

ZS nr 2 – I LO Biłgoraj(3:0) ZS nr 2 – ZS Janów                         (2:0) ZS Janów - I LO Biłgoraj( 5:1)

Gratulujemy i trzymamy kciuki za naszą drużynę w Mistrzostwach Województwa!

Opiekunem uczennic była Jolanta Łapa