Dnia 23 kwietnia 2024 roku odbyła się XI Edycja konkursu matematycznego Kalejdoskop w Reju.

Konkurs ma na celu popularyzację matematyki, promocję szkołę oraz wyłonienie najbardziej uzdolnionych uczniów pod względem matematycznym z okolicznych szkół podstawowych. W bieżącej edycji w finale wystąpiło 42 uczniów z 17 szkół z powiatu kraśnickiego, lubelskiego i opolskiego.

I miejsca zajęli: Jan Przychodzień z SP w Marianówce (opiekun p. Marzena Górska-Lipiec), Bartosz Szabat z SP im. S. Wyszyńskiego w Szastarce (opiekun p. Barbara Zuń) oraz Oskar Szpilewski ze SP. Im. J. Pawła II w Kraśniku (opiekun p. Edyta Bryndza)

II miejsca zajęli: Zuzanna Całużyńska z SP nr 5 im. H. Sienkiewicza w Kraśniku (p. Edyta Bryndza) oraz Natalia Kramek z ZPO im. Batalionów Chłopskich w Terpentynie (opiekun p. Waldemar Bałoń)

III miejsca zajęli: Artur Makoś z SP im. Powstańców Styczniowych w Chruślinie (opiekun: p. Małgorzata Nowak) oraz Milena Olszówka z SP im. Obrońców Polskości w Kłodnicy Dolnej (opiekun p. Kinga Włodarczyk).

Tytuł laureata zdobyło ponadto 9 uczniów.

Konkurs odbył się pod patronem Starosty Kraśnickiego p. Pawła Kudrela. Podczas konkursu wykład dla uczniów szkół podstawowych przeprowadził p. Piotr Jarosz. Podziękowania należą się osobom oraz firmom, które udzieliły wsparcia w postaci nagród. Są to przedsiębiorstwa: Dan-Bud, Annex, Portal Matematyczny MathTeacher, OE Pazdro, WSiP, Nowa Era, Avalon oraz ExtremeFitness Kraśnik. Serdecznie dziękuję wszystkim innym, którzy przyczynili się do realizacji XI Edycji konkursu matematycznego Kalejdoskop w Reju 2024.