Nauczyciele i uczniowie ZS nr 2 uczestniczą obecnie wraz ze szkołami partnerskimi z Grecji, Włoch i Francji w wymianie w miejscowości Javea, na wybrzeżu Morza Śródziemnego w Hiszpanii, w ramach projektu „Welcome to Europe. We love European Cultural Heritage” programu Erasmus+. W ramach projektu uczestnicy poznają dziedzictwo naturalne i kulturowe regionu obfitującego w mieszankę zabytków z paleolitu, ze starszej epoki kamienia, brązu, panowania Fenicjan, Rzymian i Muzułmanów, zwiedzili również Denię i Walencję. Odwiedzając tradycyjną fabrykę produkcji rodzynek, odtwarzali budynki w wymiarach 3D, stworzyli również graficzny projekt budynku Lonja w Walencji, symbolu sztuki gotyckiej wpisanego na światową listę Unesco.