Coraz bliżej święta… a tuż po nich zimowa przerwa od nauki.  Wykorzystaj ten czas !!!

Zapraszamy Cię na podstawowe szkolenie w 2 Lubelskiej Brygadzie Wojsk Obrony Terytorialnej.

Naszym celem jest podniesienie bezpieczeństwa regionu poprzez wojskowe przeszkolenie jak największej ilości młodych ludzi, aby potrafili posługiwać się bronią, sprzętem wojskowym i współpracować w zespole.

Podczas 16 dniowego szkolenia podstawowego zapewniamy – zakwaterowanie, wyżywienie, cały niezbędny sprzęt (umundurowanie, sprzęt wojskowy, uzbrojenie), najlepszych instruktorów, intensywne zajęcia i niepowtarzalną atmosferę.

Za każdy dzień szkolenia otrzymasz uposażenie wysokości 129,96 zł,

Szkolenie zakończy się uroczystą przysięgą wojskową, a Ty oficjalnie staniesz się żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej.

Już jako żołnierz będziesz miał obowiązek uczestnictwa w szkoleniach rotacyjnych (jeden weekend w miesiącu) – przy spełnieniu tego warunku na Twoje konto wpływać będzie 715 zł/mc

Jako żołnierz WOT ochotniczo będziesz mógł wspierać nasze zadania. W terminie kiedy jesteś dyspozycyjny, tak żeby nie kolidowały one z Twoimi obowiązkami zawodowymi/studenckimi – a za każdy dodatkowy dzień powołania otrzymasz uposażenie.

Będziesz miał możliwość podnoszenia swoich kompetencji i umiejętności uczestnicząc w kursach i szkoleniach realizowanych na terenie jednostki lub centrów szkolenia w całym kraju (KPP, CLS, Kursy językowe, kierownika strzelań, itd. )

Jako żołnierzowi OT przysługiwać Ci będzie 78% ulgi na przejazdy

PAMIĘTAJ !!! Jesteśmy formacją ochotniczą w każdym momencie, bez żadnych konsekwencji możesz zrezygnować

Link do filmu informacyjnego:

Osoby zainteresowane mogą już teraz złożyć wniosek, kontaktując się z rekruterami z 24 batalionu lekkiej piechoty w Kraśniku.

Kontakt:

por. Paweł Borowski tel. 881 203 973