Dnia 18.04.2023 r. uczniowie z klas biologiczno-chemicznych, tzn. I b, II b i III b, udali się na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym punktem naszego wyjazdu był Teatr WAM, w którym mieliśmy przyjemność obejrzeć musical „Fair Play”. Przedstawienie poruszyło wiele ważnych kwestii, takich jak zdrowe relacje dzieci z rodzicami, dobre traktowanie rówieśników bez względu na ich osobowość, poglądy i pochodzenie.  Spektakl przypomniał nam o zdrowej i uczciwej rywalizacji oraz umiejętności oddzielania świata Internetu od rzeczywistości.

Następnym miejscem, które zwiedziliśmy był Pałac Kultury i Nauki, ale głównym celem wizyty w tym budynku była Wystawa Body Worlds. Dzięki szczegółowej analizie 150 autentycznych  eksponatów ludzkiego ciała mieliśmy okazję zapoznać się z anatomią człowieka. Poszerzeniu wiedzy sprzyjały także wykłady specjalistów na temat budowy ciała, chorób i funkcjonowania narządów.

Zwieńczeniem wycieczki była wizyta w Muzeum Świat Iluzji, gdzie każdy mógł osobiście poznać działanie zjawiska złudzenia optycznego. Po wspaniałej zabawie udaliśmy się na spacer po Starym Mieście.

Spędzony w ten sposób czas w stolicy był idealnym połączeniem rozrywki z rozwijaniem wiedzy i okazją do integracji grupowej.

Opiekunami wyjazdu byli: p. Agnieszka Przywara, p. Urszula Gryniuk oraz p. Edyta Skrzypiec.

Julia Chrzanowska