25 kwietnia 2023 roku w naszej szkole odbył się finał X Edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego „Kalejdoskop w Reju”.
I miejsce, zdobywając maksymalną liczbę punktów, zajęły ex aequo następujące osoby: Maja Czerwonka (SP nr 3 w Kraśniku- p. E. Tomczak), Oliwia Kaczor (SP nr 3 w Kraśniku -p. W. Łapa), Karolina Kotuła (SP nr 3 w Kraśniku- p. E. Tomczak), Zuzanna Lis (SP w Annopolu- p. D. Romańska), Mikołaj Markowski (SP nr 1 w Opolu Lubelskim- p. E. Furdal), Klaudia Rachoń (SP w Wandalinie- p. K. Świątkowska), Oliwia Rajzyngier (SP nr 2 w Kraśniku-p. A. Breś), Weronika Rybak (SP nr 3 w Kraśniku- p. E. Tomczak).
II miejsce ex aequo zajęli: Szczepan Adamczyk (SP w Stróży- p. K. Kuśmierczyk), Marcel Dec (SP nr 5 w Kraśniku-p. B. Łukasiewicz), Bartosz Kowalski (SP w Kowalinie- p.K. Kowalski), Amelia Lipowa (SP nr 2 w Kraśniku- p. M. Kołodziejczyk), Karolina Mędrek (SP w Wandalinie- p. K. Świątkowska), Kacper Pomorski (ZSO w Urzędowie-p. A. Sadowska), Kamil Smolak (SP w Garbowie- p. A. Opolska), K. Sygacz (SP w Stróży-p. K. Kuśmierczyk), Wiktor Wolszczakowski (SP w Annopolu- p. D. Romańska).
III miejsce zdobyli: Piotr Buwaj (SP nr 6 w Kraśniku- p. E. Bryndza), Rozalia Staniec (ZS w Hucie Józefów-p. D. Kania).
"Kalejdoskop w Reju" to konkurs matematyczny, skierowany do uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej. Odbył się pod patronatem Starosty Kraśnickiego p. Andrzeja Rolli.
W tym roku organizatorem był Paweł Malarczyk, mogący liczyć na wsparcie całego zespołu matematyków „Reja”. Konkurs „Kalejdoskop w Reju” jest dwuetapowy. Pierwsza część odbywa się w szkołach macierzystych, które wyłaniają swoich reprezentantów. W tym roku do finału zakwalifikowało się 89 uczniów z 22 placówek. W finale wzięło udział 80 uczniów z 21 okolicznych szkół.
Po rozwiązaniu zadań uczniowie, jak co roku, zaproszeni zostali do wysłuchania wykładu przygotowanego przez jednego z nauczycieli matematyki. Tym razem w rolę wykładowcy wcielił się p. Piotr Jarosz. Po wykładzie oraz poczęstunku, na który zaproszono wszystkich uczestników i opiekunów, nastąpiło uroczyste wręczenie nagród. Galę rozdania nagród poprowadziła Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku - p. Grażyna Jach.
Każdy z uczestników otrzymał dyplom finalisty. Następnie przyznano tytuł laureata ( dla uczniów, którzy uzyskali minimum 75% punktów z zadań konkursowych). Tegoroczne wyniki były imponujące. Tytuł laureata zdobyło aż 49 uczestników! Świadczy to o wysokim poziomie uczniów okolicznych szkół oraz nauczycieli, którzy wkładają ogromny wysiłek, aby kształtować matematyczne umiejętności młodego pokolenia. Każdy uczeń konkursu został nagrodzony. Nie byłoby nagród, gdyby nie ofiarność lokalnych i ogólnopolskich sponsorów oraz wsparcie Starostwa Powiatowego.
Szczególne podziękowania należą się sponsorom. Nagrody ufundowali: Starostwo Powiatowe w Kraśniku oraz firmy: Dan-Bud (p. Agnieszka i Marcin Potępa), Annex (p. Wiesław Kołczewski), Nowa Era (p. Mariusz Poniewozik), Xtreme Fitness Kraśnik (p. Magdalena Bielińska,) Avalon (p. Włodzimierz Konarski), OE Pazdro (p. Grzegorz Szeliga), WSiP (p . Barbara Kasprowicz) , Sprytna Kuchnia (p. Paweł Staniec).