W dniach 26-27 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkół nr 2 odbyły się DNI OTWARTE dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych.
Mieliśmy przyjemność gościć ok. 700 uczniów i ich wychowawców lub opiekunów z wielu szkól podstawowych powiatu kraśnickiego oraz spoza niego.
W wejściu ósmoklasistów witał Mikołaj Rej, a towarzyszące mu szlachcianki rozdawały ulotki informacyjne.
Na auli p. dyrektor Grażyna Jach przedstawiła ofertę edukacyjną na rok szkolny 2023/2024,
a uczniowie informacje z życia naszej szkoły (sukcesy w konkursach i olimpiadach, wycieczki, zajęcia terenowe, zawody sportowe, akcje i imprezy szkolne).
W klasopracowniach uczniowie mieli okazję poznać bliżej poszczególne profile. W pracowni fizycznej odbywały się pokazy z elektromagnetyzmu; w pracowni chemicznej spektakularne doświadczenia chemiczne, w biologicznej – pokazy z anatomii kręgowców, w historycznej - quiz historyczny, a w geograficznej prezentacja z licznych wycieczek turystyczno-krajoznawczych i zajęć terenowych. W pracowniach językowych uczniowie mieli możliwość zapoznać się z językami nauczanymi w naszej szkole na poziomie podstawowym i rozszerzonym w formie zabaw i quizów.
Po szkole ósmoklasistów oprowadzała młodzież Reja, opowiadając jak wygląda w niej życie codzienne i nauka.
Panowała przyjazna i serdeczna atmosfera, którą wspólnie stworzyli uczniowie Reja i ósmoklasiści.
Koordynatorem Dni Otwartych były: p. Agnieszka Cedro i p. Anna Wawerek.