Dnia 15.06.2023 r. Szkolne Koło PCK zakończyło zbiórkę pieniędzy w ramach kolejnej charytatywnej akcji PCK o nazwie "Gorączka Złota". Uczniowie naszej szkoły zebrali imponującą sumę 7,65 kg monet o nominałach 1, 2 i 5 groszy. Kwota ta została przekazana do Oddziału Rejonowego PCK w Kraśniku w dniu zakończenia akcji.

Zbiórka w ramach "Gorączki Złota" trwała od 1 września 2023 r. do 15 czerwca 2023 r. Jej głównym celem było pozyskanie funduszy na kolonie letnie, działalność świetlic PCK oraz pomoc rzeczową dla dzieci z najuboższych rodzin.

Tak jak co roku, Szkolne Koło PCK przygotowało specjalną nagrodę dla najaktywniejszego uczestnika. Klasa, która zebrała najwięcej monet, otrzyma glejt - dokument zwalniający ją z odpowiedzi ustnych i klasówek. Ta nagroda, z racji zbliżającego się końca roku szkolnego, będzie mogła zostać wykorzystana w przyszłym semestrze.

Najbardziej efektywni "zbieracze złota" to:

1. Klasa 1h - 2,80 kg
  2. Klasa 2c - 2,10 kg
  3. Klasa 3f - 1 kg
  4. Nauczyciele wychowania fizycznego - 1 kg
  5. Klasa 3a - 0,75 kg

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczniom, uczennicom oraz nauczycielom za wsparcie działań Szkolnego Koła PCK, a także wolontariuszom za pomoc przy ważeniu i pakowaniu monet.

Z czerwonokrzyskim pozdrowieniem

Opiekun SK PCK Jolanta Łapa